Реми за Веско Топалов в седмия кръг

Реми за Веско Топалов в седмия кръг

Българинът заема 4-то място в класирането в Лондон

Българският гросмайстор Веселин Топалов направи реми на 48-ия ход с черните фигури срещу Хао Ван (Китай) в партия от седмия кръг на първия турнир от веригата "Гран При" на ФИДЕ в Лондон. Така българинът, който е поставен под номер 4 с ЕЛО 2752, заема четвърто място във временното класиране с 4,0 точки. Лидер с 5,0 точки е световният вицешампион Борис Гелфанд (Израел). 

В осмия кръг Топалов ще играе с белите срещу Шахрияр Мамедяров (Азребайджан), който е втори в класирането с 4,5 точки. Турнирът, в който участват водещи 12 шахматисти, е с награден фонд 240 хиляди евро и завършва на 3 октомври. Веригата "Гран При" на ФИДЕ за сезон 2012/2013 включва шест състезания - в Лондон, Ташкент, Лисабон, Мадрид, Берлин и Париж. 

Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала

МОК отказа олимпийски статут на Фарьорските острови и Гренландия

Гренландия и Фарьорските острови няма да бъдат признати за отделни и независими олимпийски отбори, въпреки искането на датския парламент, заявиха от МОК.

Министър Керязов отличи млади таланти в спортните танци след престижни международни успехи

„Поздравявам вас и вашите треньори за постигнатите успехи", каза той

Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското първенство по сумо в Шотландия (СНИМКИ)

Българин стана европейски шампион, а още двама от националите ни са вицешампиони от Европейското първенство по сумо в Стърлинг, Шотландия

Нидерландка подобри световния рекорд на 100 м свободен стил

Марит Стеенберген подобри световния рекорд на 100 метра свободен стил в плуването при жените с време от 51.68 секунди на международния турнир в Рим.