Палачът на ЛукОйл влезе в Евролигата

Канту победи Льо Ман във финала на квалификациите

Италианският тим Канту се класира за груповата фаза на Евролигата по баскетбол за мъже. На финала на квалификационния турнир италианците победиха пред родна публика Льо Ман (Франция) с 80:66 точки. Канту отстрани в първия кръг на квалификациите българския шампион Лукойл Академик (София).

Срещу Льо Ман домакините направиха серии от по 15:0 в третата и четвъртата част и лесно стигнаха до успеха. След 30 минути игра те водеха с 21 точки разлика - 65:44 и до края мачът се доиграваше.

Марти Люнън вкара 15 точки за победителите. 12 точки добави Пиетро Арадори, а с 11 точки се отчете Марко Кузин.

За Льо Ман 15 точки реализира Жоао Пауло Батища. Канту ще бъде в група "А" на Евролигата заедно с Панатинайкос (Гърция), Реал Мадрид (Испания), Химки (Русия), Фенербахче (Турция) и Юнион Олимпия (Словения).
Далас не се предава! Разби Бостън и остави серията жива (ВИДЕО)