Ботев (Пловдив) с инфарктна победа в дербито на новаците

Бобан Грънчаров донесе успеха срещу Пирин (Гоце Делчев) в продължението на мача, неврокопчани пропускат дузпа през първата част

Отборът на Ботев (Пловдив) победи изключително драматично като гост Пирин (Гоце Делчев)с 1:0 в дербито на новаците от  7-ия кръг на „А” група. Единственото попадение в срещата отбеляза Бобан Грънчаров в добавеното от Христо Ристосков продължение.

Неврокопчани могат сериозно да съжаляват за загубата, тъй като в 32-ата минута Румен Лапантов не успя да се разпише от бялата точка след дискусионна дузпа, отсъдена за нарушение срещу Марчев в наказателното поле.

Домакините бяха по-активни през по-голямата част от срещата, но трудно стигаха до чисти голови положения.

От своя страна „канарчетата” играха по-защитно, в търсене на всяка възможност за контраатака.

След динамично първо полувреме, втората част бе доста по-изнервена, вследствие на продължителните разправии около отсъдената дузпа.

Все пак домакините на няколко пъти имаха възможност да решат мача в своя полза, но сериозни пропуски направиха Драги Коцев, Румен Лапантов и Васил Панайотов.

И когато всички очакваха последният съдийски сигнал да прозвучи при нулево равенство, в продължението на срещата гостите отмъкнаха трите точки с попадение на Бобан Грънчаров, паднало след разбъркване в наказателното поле.

По този начин "канарчетата" временно се изкачиха на трета позиция в класирането с актив от 13 точки, колкото има и тима на Славия, който гостува на Литекс от 19:00 часа. Тимът на Пирин пък е осми с 9 пункта.