Черно море и Черноморец извъртяха 1:1 в морското дерби

Моряците стигат до късен изравнителен гол с човек повече

Черно море и Черноморец завършиха 1:1 в морското дерби в 7-ия кръг на „А” група. След слаби първи 45 минути гостите излязоха напред в резултата с гол от дузпа на Николай Николов в 55-ата минута. Три минути по-късно обаче гостите от Бургас останаха с човек по-малко, след като Гаел получи директен червен картон за удар без топка. Макар и трудно, Черно море, на чийто пейка дебютира новият старши треньор Адалберт Зафиров, успя да стигне до късен изравнителен гол чрез своя капитан Георги Илиев.

По този начин промени в таблицата не настъпиха. Двата отбора останаха съседи във втората половина на класирането, като Черно море е 13-и, в опасната зона, с 6 точки, докато Черноморец е една позиция по-нагоре със същия актив, но над чертата.

Двубоят започна изключително скучно. Черноморец прие играта в своята половина. В 9-ата минута хубав удар на Георги Божилов от дъгата пред наказателното поле мина близо до страничната греда.

При нулево равенство и слаб футбол дойде почивката.

Чак в 50-ата минута бе отправен първият точен удар към една от двете врати. Уатара от състава на Черноморец стреля много опасно, ала Китанов изби, предотвратявайки сигурен гол.

Пет минути по-късно гостите излязоха напред в резултата. Николай Николов бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Александър Александров срещу Уатара в наказателното поле.

Три минути по-късно обаче Гаел от състава на гостите получи червен картон за удар без топка срещу Камазола и остави своите съотборници 10 на брой до края на срещата.

Черно море се опита да изравни чрез Камазола на два пъти и Ивелин Янев, но двамата несполучиха.

И след като изпълни 11 конера голов удар към вратата на Стоян Колев нямаше.

Това стана чак в 81-ата минута, когато Георги Илиев бе оставен непокрит и с глава отблизо направи 1:1.

До края резервата Атанас Илиев и защитникът Александър Александров опитаха да донесат победата за Черно море, но безуспешно и двата отбора поделиха точките в 59-ото морско дерби в елита.