Берое и Монтана не се победиха, но се сбиха

Двубоят под Аязмото, който завърши 2:2, ще се запомни с баталните сцени в неговия край

В доста слаб мач пред малко публика Берое и Монтана завършиха наравно 2:2. Мирослав Антонов откри резултата за гостите в 23-ата минута на мача след грешка на капитана на Берое Владимир Зафиров. Георги Андонов изработи и реализира дузпа в 31-ата минута. В началото на втората част Димитър Илиев се възполза от втора грешка в защитата на Берое и направи резултата 1:2. Елиаш се възползва от центриране на Мартинс в един пряк свободен удар за Берое от далечна дистанция в 88-ата минута и с глава направи резултата 2:2. В самия край на мача Елио Мартинс получи червен картон за удар без топка при масово сбиване между играчите на двата отбора, пише Берое Онлайн.

Беройци започнаха по-активно в мача и още в 4-ата минута Георги Андонов изпълни пряк свободен удар, но топката мина на около метър над напречната греда.

В 7-ата минута Тодор Христов напредна от ляво и стреля от около 20-ина метра, но топката мина далеч покрай рамката на вратата пазена от Кололо.

Минута по-късно беройци получиха правото да изпълнят корнер. Антонио Ливраменто центрира отлично, топката летеше към вратата на Монтана, но Кололо успя да боксира. След разбъркването пред вратата му отново стражът се извиси над всички и бе фаулиран от нападател на Берое.

В 10-ата минута Йордан Тодоров навлезе на скорост в наказателното поле и пробва удар от много малък ъгъл почти от аут линията, но Акалски внимаваше и улови.

Минута след това Йордан Тодоров насочи след тъч топката към Атанас Чепилов, който пробва удар без подготовка, но топката мина на метър и половина над вратата.

Стражът на гостите се намеси добре и улови в 13-ата минута когато Здравко Илиев набрави бърз самостоятелен рейд на скорост от дясно.

Изненадващ удар от далечна дистанция пробва Давид Каядо в 16-ата минута, но не създаде с удара си проблеми за вратаря на гостите Кололо.

В 21-ата минута Мирослав Антонов изпълни пряк свободен удар за Монтана на 20-ина метра от вратата леко в ляво по атаката на Монтана, но прати топката на два метра над вратата.

Гостите се възползваха от грешка на капитана на Берое Владимир Зафиров в 23-ата минута когато Димитър Илиев ми отне топката и подаде за Мирослав Антонов. Нападателят на Монтана се измъкна на добра позиция и прати топката в мрежата за 0:1.

Последваха минути на равностойна игра с лек превес за Берое, но без опасни удари докато дойде 31-ата минута когато в наказателното поле Георги Андонов се пребори с Милен Лахчев, който обаче след като го изпусна го фаулира в наказателното поле и реферът веднага посочи бялата точка. Потърпевшият Андонов застана зад топката и я прати доста силно неспасяемо в рамката.

Две минути по-късно Антон Костадинов пропиля перфектна възможност за гостите като стреля силно от 22-23 метра, но топката мина на 50-60 сантиметра от дясната греда на пазената от Акалски врата.

В 39-ата минута Давид Каядо пробва да изненада излезлият леко напред Кололо, но не създаде проблем за стража на Монтана с параболичният си удар.

Минута по-късно Георги Андонов се измъкна между двама играчи на Монтана в наказателното поле и отново бе задържан, но реферът този път не видя причина да отсъди втори 11-метров наказателен удар.

В 44-ата минута Тодор Христов центрира в наказателното поле. Давид Каядо стреля, топката рикошира и летеше към Жоао де Салеш, който от 10 метра пробва задна ножица, но бе неточен.

След почивката в 48-ата минута Тодор Христов шутира към долния ляв ъгъл на вратата на Монтана, но Кололо изчисти в корнер.

В 52-ата минута Мирослав Антонов се възползва от грешка в защитата на Берое и центрира към близката греда, където Димитър Илиев изпревари Здравко Илиев в малкия пеналт и с глава се разписа за 1:2.

Девет минути по-късно топката отново се оплете в мрежата на вратата на Берое, но реферът видя нарушение срещу Кирил Акалски.

В 71-ата минута беройци създадоха меле в наказателното поле и два поредни удара към вратата, но в крайна сметка защитата на Монтана се справи.

Последваха минути, в които заралии така и не успяваха да се доберат до сериозен удар във вратата на Кололо.

До 88-ата минута заралии имаха няколко центрирания, но така и не успяваха да се доберат до изравнително попадение.

В крайна сметка при един пряк свободен удар от голяма дистанция изпълнен от Елио Мартинс, топката бе засечена с глава от Елиаш и той направи резулата 2:2.

В последната минута на мача играчите на двата отбора се спречкаха на два пъти. Елио Мартинс удари без топка играч на гостите и получи директен червен картон, а Веселин Пенев и Кирил Акалски получиха жълти картони.

Така двата отбора поделиха точките, а в позициите на двата отбора след 7-ия кръг не настъпи промяна. Берое заема 7-ото място с актив от 10 точки. Монтана е 11-и със 7 т., само с 1 над опасната зона.