Наполи победи Самп с дузпа и диша във врата на Ювентус (+ВИДЕО)

Палермо най-сетне победи в Серия А с хеттрик на Миколи, Лацио влезе в тройката

Наполи победи като гост Сампдория с 1:0 и се изравни по точки на върха с лидера Ювентус, който води по голова разлика след 6-ия кръг на Серия А.

На „Луиджи Ферарис” в Генуа „моряците” дадоха сериозен отпор на неаполитанците, но рухнаха в средата на втората част.

Треньорите Чиро Ферара и Валтер Мадзари се изправиха срещу свои бивши клубове, но Мадзари не догледа мача от пейката. В 40-ата минута Обианг влезе в с двата крака срещу Паоло Канаваро, но получи само жълт картон. Това вбеси Мадзари, а съдията Талявенто му показа да се изнесе от скамейката до края на срещата.

Срещата бе решена в средата на втората част. Даниеле Гастадело направи дузпа, получи втори жълт картон и остави Самп с 10 души. От бялата точка Единсон Кавани беше безпощаден и с шестия си гол за 6 мача в Калчото донесе трите точки на Наполи.

Наполи има 16 точки на върха и води заедно с шампиона Ювентус, който има по-добра голова разлика.

Лацио победи Сиена на „Олимпико” с 2:1 и стигна до третото място в таблицата.

„Орлите” поведоха в 18-ата минута. Кандрева центрира от корнер, цялата отбрана на Сиена следеше Клозе, а Едерсон бе оставен сам и от 7 8 метра бразилецът вкара първия си гол за клуба за 1:0. Едерсон отпразнува попадението като имитира полета на орела „Олимпия”, който лети над стадион „Олимпико” преди всеки мач на Лацио.

В 26-ата минута Стефано Маури бе съборен от вратаря Пеголо на границата на наказателното поле, но съдията Русо показа жълт картон  на
Маури за протест. При повторенията се видя, че вратарят извади огромен късмет, защото фаулира халфа.

Въпреки това Лацио поведе с 2:0 до почивката. Клозе настигна лош пас назад към вратаря и при опита си да го заобиколи Пеголо го събори на земята. Ледесма реализира наказателния удар и удвои аванса.

В самия край на мача централният защитник Масимо Пачи върна един гол за Сиена, но той се оказа само почетен.

Лацио е трети с 12 точки, на 4 зад лидерите Ювентус и Наполи. Сиена остава предпоследен с 2 пункта, без победа от началото на сезона.

Палермо най-сетне победи  този сезон след много силна втора част и 4:1 над Киево.

Хеттрик за сицилианците вкара Фабрицио Миколи. Опитният нападател изведе домакините напред в 13-ата минута, но Ригони изравни след пас на Драме за 1:1 преди почивката.

След час игра Бриенца помогна на Миколи да вкара втория си гол в мача – 2:1.

С нови два гола за три минути мачът бе решен. Джорджи успокои Палермо с гол за 3:1 в 80-ата минута, а Миколи заформи хеттрик в 82-ата минута.