Хеттрик на Роналдо върна усмивките на "Сантяго Бернабеу" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Реал Мадрид победи Депортиво Ла Коруня с 5:1, "кралете" пак са на 8 точки зад Барса

Реал Мадрид победи с 5:1 Депортиво Ла Коруня на „Сантяго Бернабеу” и се изкачи до шесто място в Ла Лига. Шампионите започнаха да изпълняват плана на Жозе Моуриньо, който начерта преди този двубой серия успехи за тима, с която да бъде стопена разликата от 8 точки до лидера Барселона. Кристиано Роналдо вкара хеттрик с помощта на две дузпи, а по едно попадение добавиха Ди Мария и Пепе. Преди това Рики бе извел "Супер Депор" напред.

Специалния направи 4 промени от състава, който победи Райо Валекано в понеделник. Модрич, Игуаин, Варан и Кедира заеха стартовите места на Шаби Алонсо, Бензема, Арбелоа и Есиен.

Реал очаквано натисна в началото, но с първата си опасна атака гостите от Ла Коруня поведоха.

След хубава комбинация с едно докосване, Бруно Гама чукна за Рики, който се мушна между Пепе и Варан с топка в крака и технично покрай Икер Касияс направи 0:1 с третия си гол за сезона в 16-ата минута.

Точно в средата на първата част Анхел Ди Мария нахлу по крилото и бе спънат. Реферът Мигел Анхел Айса Гамес посочи бялата точка, но останаха съмнения дали нарушението беше в наказателното поле или извън него. От бялата точка Кристиано Роналдо прати Арансубия в погрешния ъгъл за 1:1.

Пепе стреля над вратата, но домакините поведоха в 38-ата минута. Модрич пусна страхотен извеждащ пас за нахлуващия отляво Ди Мария, аржентинецът стреля веднага, вратарят изби, топката срещна страничната греда, но Ди Мария бе набрал скорост и сам доби с глава от метър за 2:1.

Минута преди края на първата част Игуаин шутира, Арансубия спаси, но защитата не се ориентира добре и Роналдо притича, за да надскочи съперниците и с глава да прати в опразнената врата за 3:1.

На почивката Кака замени Йозил, а малко по-късно Шаби Алонсо влезе вместо Лука Модрич. В 59-ата минута Кака намери добре Алонсо, който шутира, но Арансубия изби отлично.

„Кралете” увеличиха своя аванс в 66-ата минута. Шаби Алонсо центрира от далечен пряк свободен удар, а Пепе засече точно с глава за 4:1.

В края Кака бе спрян в последния момент от Марчена при страхотна комбинация, но бразилецът спечели дузпа в следващата атака, когато Евалдо спря с ръка негово центриране в наказателното поле.

Пак зад топката застана Кристиано Роналдо и този път с помощта на лявата греда португалецът направи оформи своя хеттрик и направи 5:1 в 83-ата минута.

Така Реал Мадрид пак е на 8 точки от лидера Барселона, а Депортиво остава 13-ти с 6.

Реал Мадрид - Депортиво Ла Коруня 5:1