Какво очаквате от най-старото столично дерби?

20 април 2019 10:42

Торонто докосва втория кръг след победа като гост на Бостън

В плейофите на Изток в Националната хокейна лига Торонто Мейпъл Лийфс поведе с 3:2 победи в серията с Бостън Брюинс след победа с 2:1 като гост.

И трите гола в срещата паднаха в последните 9 минути. Остин Матюс откри резултата в полза на кленовите листа 11:33 минути след началото на третия период, а две минути след това Яспери Капанен покачи на 2:0.

Бостън съумя да върне едно попадение чрез Дейвид Крейчи 44 секунди преди финалната сирена, но за повече "мечоците" нямаха време. Вратарят на Торонто Фредерик Андерсен отрази 28 шайби към мрежата си, докато колегата му на вратата на Бостън Туука Раск спаси 25 удара.

Шестият мач от серията е в неделя в Торонто.

Срещи от първия кръг в плейофите на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (играе се до четири победи от седем мача):