Емоционално посрещане на българските медалисти от олимпийския фестивал в Баку

Любо Ганев изненада спортистите с огромни букети

Изключително емоционално бяха посрещнати българските спортисти при пристигането си от Младежкия олимпийски европейски фестивал в Баку.

На най-голям интерес се радваха двамата ни медалисти - Валентин Андреев, шампион на хвърляне чук в атлетиката, и вицешампионката Анастасия Балабан, спечелила сребро на джудо в категория до 44 кг.

На аерогарата българските спортисти бяха посрещнати и топло приветствани от вицепрезидента на БОК Любомир Ганев, който поздрави медалистите и благодари от името на председателя на БОК Стефка Костадинова за спечелените отличия.

Волейболната легенда подари на медалистите огромни букети с цветя.

В класирането по медали България завърши на 23-то място на олимпийския фестивал в Баку. Най-напред са Русия с 66 медала, пред Великобритания с 27, Турция с 25 и др.

Победа, две ремита и три загуби за нашите на Европейското индивидуално първенство по шахмат