Ще успее ли Георги Дерменджиев начело на България?

31 юли 2019 22:15 Николай Георгиев

Армани класира Ривър Плейт на четвъртфинал в Копа Либертадорес

Шампионът на Южна Америка Ривър Плейт продължава защитата на титлата си в Копа Либертадорес, след като се класира много драматично на четвъртфинал в турнира. "Милионерите" отстраниха бразилския Крузейро след изпълнение на дузпи в Бело Оризонте.

Първата срещата бе завършила 0:0, когато аржентинците пропуснаха 11-метров наказателен удар в 99-ата минута на "Монументал", тъй като Матиас Суарес стреля над гредата.

Реваншът също завърши без гол пред пълните трибуни на "Минейрао". Двубоят беше равностоен с леко предимство на "сините", които опитаха домакински натиск в последните 10 минути, за да стигнат до победно попадение, докато "милионерите" пропуснаха на контраатака да решат мача в 83-ата минута.

Така се наложи двата отбора да излъчат победител след изпълнение на дузпи.

Първи зад топката застанаха бразилците, но аржентинския национален вратар Франко Армани имаше ден и се превърна в герой.

Стражът парира дузпата на капитана Енрике, а Де ла Крус даде аванс на Ривър с точно изпълнение. Фред и Монтилел бяха точни при вторите опити, но третата дузпа на Крузейро отново беше спасена от Армани. Тя беше изпълнена лошо от Давид, който стреля леко в долния десен ъгъл. Лукас Мартинес даде два гола преднина на аржентинците, след което Робиньо намали, но колумбиецът Рафаел Боре нокаутира носителя на Купата на Бразилия.

Така Ривър Плейт продължава да мечтае за защита на трона на Южна Америка.