Йосиф Миладинов: Не очаквах медала

Йосиф Миладинов: Не очаквах медала

Гледам към Токио 2020, допълни плувецът

Новата сензация в българското плуване Йосиф Миладинов не очаквал, че ще вземе медал от Световното първенство за юноши в Будапеща.
 
16-годишният пловдивски талант стана трети на 50 м бътерфлай, четвърти на 100 м, спечели олимпийска квота, записа два финала, подобри четири национални рекорда при мъжете и донесе второто отличие за родния син спорт на такъв шампионат.
 
Миладинов, който тренира в Швейцария, коментира представянето си пред BGswim.com.
 
“Много съм щастлив и доволен от цялото състезание. Получи се много успешно, което не бях очаквал. Аз самия не знам как го направих.
 
Бог беше с мен! Сега гледам напред към други състезания и към Токио 2020“, сподели Миладинов, който се прибира за кратка ваканция в Пловдив.

 

Организират празник на спорта в Троян, вдъхновен от олимпийската медалистка Лора Христова

Празникът на спорта „Троян спортува“, вдъхновен от олимпийската медалистка Лора Христова, ще се проведе за втора поредна година на 22 и 23 юни 2026 г.

 Лос Анджелис 2028 на следващо ниво

Лос Анджелис 2028 премина към следващия етап от подготовката си за Олимпийските игри.

Сестри Стоеви ще участват на силен турнир

Надпреварата се провежда в Сидни

Лечева: Никой не очакваше това развитие в БОК

Весела Лечева се надява съдебната сага, свързана с Българския олимпийски комитет, да вече само един лош спомен.

София прие първия в България турнир по адаптирано плуване в олимпийски 50-метров басейн

Плувният комплекс на Техническия университет в София прие в събота AllinPrix - първия турнир по адаптирано плуване на 50-метров басейн с международно участие.

Иван Пашов откри плувен турнир Младост: Когато става въпрос за децата и спорта, всички сме  един отбор

В събитието взеха участие близо 600 деца във всички възрастови групи