Анхел Мадрасо спечели петия етап в Испания

Анхел Мадрасо спечели петия етап в Испания

Той се отличи в последните 500 метра на 170-километровата отсечка,

Анхел Мадрасо се отличи в последното изкачване и спечели петия етап на колоездачната обиколка на Испания, докато Мигел Анхел Лопес направи късен спринт за първото място в генералното класиране.
 
Мадрасо се отличи в последните 500 метра на 170-километровата отсечка, която завърши на върха на планина и близо до космическата обсерватория в град Аркос де лас Салинас. Състезателят на Бургос-БХ беше в челната група през последните километри и се откъсна заедно със съотборника си Джетси Бол и Хосе Ерада от Кофидис. Бол пресече линията на второ място, с 10 секунди пасив, а Ерада пристигна до финала с 12-секундно закъснение.
 
Лопес, състезател на Астана Про Тийм, завърши четвърти с 47 секунди зад испанския победител. Алехандро Валверде от Мовистар пък остана пети, след като двамата бяха на над шест минути от лидерите в началото на последното изкачване. Лопес вече води с 14 секунди на Примож Роглич в генералното класиране, а Наиро Кинтана е с 24 секунди пасив. Валверде е четвърти с изоставане от 28 секунди.
Трикратен олимпийски шампион се завръща в спортната гимнастика за Лос Анджелис 2028

Трикратният олимпийски шампион в спортната гимнастика Макс Уитлок ще се завърне в професионалния спорт за Олимпийските игри в Лос Анджелис, съобщава агенция Ройтерс.

Николай Христов спечели бронзов медал на Олимпийските игри за глухи спортисти

Николай Христов спечели бронзов медал по карате от Олимпийските игри за глухи спортисти (Дефлимпикс игрите), които се провеждат в японската столица Токио.

България ще участва с шестима състезатели на турнир по бадминтон в Уелс

България ще участва с шестима състезатели на международния турнир по бадминтон за мъже и жени от „International Series“ в Кардиф (Уелс), който започва днес и ще продължи до 30 ноември.

Българските борци с отборна титла в Загреб

Равносметката е 8 златни, два сребърни и един бронзов медал

В НСА се проведе IV международен научен конгрес „Приложни науки в спорта"

Следващото събитие е през 2027 г.

Палят олимпийския огън на закрито

Церемонията по запалването на олимпийския огън за Зимните игри в Италия през февруари, което по традиция ще стане в Олимпия на полуостров Пелопонес в сряда, ще се проведе на закрито – в сградата на Археологическия музей, съобщи гръцката държавна телевизия ЕРТ. 

България завоюва пет медала на турнир по бадминтон в Словакия

Два златни медала за родните ни юноши и девойки

Ансамблите на Левски спечелиха две титли и три медала в Япония

Ансамблите на Левски отново показаха класа и заеха първите две места на традиционния международен турнир по художествена гимнастика "Sanix Cup 2025", който се проведе във Фукуока (Япония).

Драма без край! Продължават разправийте между Насар и федерацията по щанги

Световният и олимпийски шампион по вдигане на тежести Карлос Насар все още не е подписал договор с Българската федерация по вдигане на тежести, а разногласията между двете страни остават непроменени, съобщава „България Днес“.