Даря Клишина се отказа от участие на Световното в Доха

Даря Клишина се отказа от участие на Световното в Доха

"Причината е травма на бедрото, която не ми позволява да се състезавам на най-високо ниво"

Двукратната европейска шампионка на скок дължина в зала Даря Клишина (Русия) отказа участие на Световното първенство по лека атлетика в Доха (Катар) зарази контузия.

 
"За съжаление трябваше да взема решението да не участвам. Причината е травма на бедрото, която не ми позволява да се състезавам на най-високо ниво. За мен най-важното сега е плавно и без форсиране да се подготвя за предстоящия олимпийски сезон", коментира 28-годишната рускиня.
 
Клишина спечели сребърен медал на скок дължина на предишния световен шампионат в Лондон преди две години.
Себастиан Коу гледа към бъдещето: Атлетиката става по-грандиозна и значима

Себастиан Коу гледа към бъдещето, оставяйки загубата на президентския пост в Международния олимпийски комитет зад гърба си, за да се концентрира върху това да направи атлетиката „голяма и въздействаща“ и по-значима от всякога.

Българските атлети изпаднаха в трета дивизия на европейския отборен шампионат

Тимът на България изпадна от Втора в Трета дивизия на европейския отборен шампионат по лека атлетика.

България е на предпоследно място след първия ден на Европейското отборно по лека атлетика

Националите имат в актива си само 127 точки в Марибор

Олимпийска шампионка със сериозна заплаха в атлетиката

Трикратната олимпийска шампионка Фейт Кипиегон вярва, че е само "въпрос на време" преди жена да пробяга миля за под четири минути

Дадоха общинско жилище на Саръбоюков

Харманли предостави общинско жилище на европейския шампион по дълъг скок от първенството в зала в Апелдорн тази година Божидар Саръбоюков.

Тихомир Иванов раздели четвърто място на висок скок в Чехия

Тихомир Иванов раздели четвъртата позиция в скока на височина на турнира по лека атлетика "Златен шпайк" в Острава (Чехия). Българинът завърши с резултат 2.20 метра.

БНТ 3 дава българското участие на европейския отборен шампионат по лека атлетика

Преките предавания в събота и неделя стартират в 15:30 часа

Биатлонистите Владимир Илиев и Милена Тодорова с победи в третото издание на Troyan Run

Три дни площад „Възраждане“ в Троян бе сцена на спорт, забавления и образователни беседи

Габриела Петрова със сребро в Женева

Българката с второ място на троен скок