Първа ITF титла за Александър Донски

Първа ITF титла за Александър Донски

Българинът заработи 10 точки за световната ранглиста и 2160 долара

Националът на България за купа "Дейвис" Александър Донски спечели тенис турнира на твърди кортове в Претория (Южна Африка) с награден фонд от 15 хиляди долара. 
 
Поставеният под номер 4 Донски пласира 18 аса при успеха на финала над французина Артюр Казо със 7:6(3), 6:7(5), 7:6(6) след три часа игра.
 
Така той спечели първа титла на сингъл от турнирите на ITF във втория си пореден финал от сериите "Фючърс" след надпреварата в Йоханесбург през миналата седмица.
 
Българинът можеше да стигне и по-рано до победата, но пропиля аванс от сет и пробив за 4:3 гейма във втория.
 
В тайбрека на решаващата трета част Донски поведе с 6:2 и пропусна четири поредни мачбола, но след това все пак триумфира при петата си възможност. 
 
По този начин той си осигури 10 точки за световната ранглиста и 2160 долара. 
 
Донски вчера триумфира с трофея и на двойки в Претория в тандем с Рахийл Манджи (Канада).
Глушкова напред в Анталия

Денислава Глушкова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в турския курорт Анталия с награден фонд 30 хиляди долара.

Виктория Томова е на крачка от основната схема на Australian Open (ВИДЕО)

Вики постигна нова победа на кортовете в Мелбърн

Циципас падна от 87-ия в света

Двукратният финалист от Големия шлем и 33-ти в света Стефанос Циципас приключи участието си на турнира ATП-250 в Аделаида, Австралия.

Димитър Кузманов потегли с победа в Глазгоу

Втората ракета на България ще участва и на двойки

Съпрузи ще бъдат съдии на стол на двубоя България - Белгия за Купа „Дейвис“

Кели Раск (Великобритания) и Кристиан Раск (Дания), които са семейство в живота, ще бъдат съдии на стол на срещата от Световната група на Купа „Дейвис" между националните отбори на България и Белгия.

Григор Димитров се изкачи с две места в света

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се изкачи с две места в световната ранглиста.