Ивет на родна земя: Ще използвам тази мотивация за Токио

Ивет на родна земя: Ще използвам тази мотивация за Токио

"Човек не трябва да си поставя граници", заяви седмата в света

 Ивет Лалова се класира на своя трети финал на световно първенство при седмото си участие на планетарен форум на открито. 35-годишната спринтьорка завърши седма във финала на 200 метра в Доха с постижение от 22.79 секунди. Тази вечер тя се завърна в София и беше посрещната от родителите си, сестра си и кучето Рио, което й беше подарено след Олимпиадата в Бразилия преди 3 години.

“Когато нещата се поуспокоиха, дори още на следващия ден, си дадох сметка, че моята цел реално беше именно финал, не съм отишла с поставена задача за медали. Така че мога да бъда много щастлива”, сподели Ивет при завръщането си на родна земя.

“Научих, че човек не трябва да си поставя граници, да решава, че нещо е свършило или, че няма да поже да го направи отново, да го повтори. Напротив – това, което аз взех от това световно като урок и искам да продължа до края на кариерата си, е това, че дори и аз самата мога да изненадам себе си, мога да изненадам всички, мога да постигна повече, отколкото съм очаквала.

Разбира се, че можех да надскоча седмото място. Но знаете, че има неща, които остават зад кулисите – има трудни дни, в които нещата не се получават толкова лесно, но ще използвам тази мотивация, за да го направя в Токио.”


 

Нови световни рекорди на Диамантената лига в Юджийн

Следващият кръг от веригата Диамантена лига предстои на 11 юли в Монако

Габриела Петрова с титла в Полша

33-годишната българка регистрира най-силния си резултат в последния опит

Карамаринов доволен от възхода на Европейската атлетика

Добромир Карамаринов, президентът на Европейската атлетика, е доволен от нарастващата сила на континенталната асоциация, която ръководи.

Спринтьорски сблъсък през уикенда

Спринтьорът от Ямайка Кишан Томпсън чака с нетърпение нов сблъсък с американеца Ноа Лайлс

Пращаме силен отбор на Балканиада по лека атлетика

34 български състезатели ще участват на Балканския шампионат по лека атлетика за юноши и девойки до 20 години, който ще се проведе на 13 юли в Крайова (Румъния).

Себастиан Коу гледа към бъдещето: Атлетиката става по-грандиозна и значима

Себастиан Коу гледа към бъдещето, оставяйки загубата на президентския пост в Международния олимпийски комитет зад гърба си, за да се концентрира върху това да направи атлетиката „голяма и въздействаща“ и по-значима от всякога.

Българските атлети изпаднаха в трета дивизия на европейския отборен шампионат

Тимът на България изпадна от Втора в Трета дивизия на европейския отборен шампионат по лека атлетика.

България е на предпоследно място след първия ден на Европейското отборно по лека атлетика

Националите имат в актива си само 127 точки в Марибор

Олимпийска шампионка със сериозна заплаха в атлетиката

Трикратната олимпийска шампионка Фейт Кипиегон вярва, че е само "въпрос на време" преди жена да пробяга миля за под четири минути