ИЗВЪНРЕДНО: Кобрата излиза срещу бивш затворник на 9 ноември

ИЗВЪНРЕДНО: Кобрата излиза срещу бивш затворник на 9 ноември

Австралиец се уплаши от българина, отказа боя

Топ боксьорът ни Кубрат Пулев ще трябва да се бие срещу нов съперник, вместо сочения до момента 37-годишен австралиец Марк де Мори.
 
Само месец преди първия си мач след връщането на лиценза му – на 9 ноември, Кобрата научи, че ще има различен опонент от този, за който се готвеше до момента, пише ESPN. 
 
Сега стана ясно, че на пътя на българина ще се изправи 38-годишният американец Райдъл Букър. Все още обаче нищо не е подписано, тъй като договорката е само устна. Очаква се официално потвърждение в близките дни, но новината се потвърждава пред американското издание от двама източници, близки до организаторите на двубоя. 
 
Битката между Пулев и Букър ще е подгряваща за галасрещата на вечерта на 9 ноември между Джамел Херинг и Ламонт Роуч във Фресно. Всички мачове ще се играят на стадиона в калифорнийския град, който се ползва предимно за бейзбол. 
 
Американецът е с баланс от 26 победи и 2 загуби, като точно половината от успехите му са с нокаут. Той е смятан за няколко пъти по-качествен опонент от Марк де Мори, макар също да не е в челото на световния бокс. 
 
Букър започва силно кариерата си, но тя е прекъсната за цели 12 години, след като през 2005 г. влиза в затвора за разпространение на наркотици. След излизането си през 2017 г. подновява изявите си на ринга, като има четири победи и една загуба в това време. За последно се е бил през април, когато записа успех.
 
Последният мач на Пулев пък беше през март, когато победи румънеца Богдан Дину. Българинът залага статута си на задължителен претендент за световната титла на IBF. Победителят от неговия мач ще се бие с Анди Руис или Антъни Джошуа в началото на 2020 г. за колана на световен шампион.

 

Рами Киуан загуби финала, но донесе сребро на България

Рами Киуан не успя да спечели първа световна титла за българския бокс от 2009 г. насам, когато със златото триумфира Детелин Далаклиев.

Михаил Георгиев ще се бори на репешажите на Световното първенство по борба, Хубулов отпадна

Михаил Георгиев ще се бори на репешажите на световното първенство в Загреб (Хърватия), след като отстранилият го молдовски борец Толга Очир стигна стигна до мача за титлата.

Над 400 бойци в общата тренировка на SENSHI. 

Над 400 бойци взеха участие в общата открита тренировка, част от тренировъчния лагер на SENSHI. 

Българска федерация по ММА проведе двудневен курс за рефери и съдии

Българска федерация по ММА е повече от федерация - тя е мисия за всички наши членове, каза Станислав Недков

Две победи и после загуби за борците ни на Световното

Михаил Георгиев и Ален Хубулов спечелиха по една победа на Световното първенство по борба в Загреб, но допуснаха поражения и ще се надяват на репешажи за отличия в първите категории на свободния стил. Полуфиналите в категориите с български борци са тази вечер от 20 часа. 

Последният ни световен шампион по бокс със съвети към финалиста Рами Киуан

Детелин Далаклиев даде ценен съвет на Рами Киуан (75 кг) преди финала от световното първенство по бокс в Ливърпул. Плевенчанинът е последният българин с титла от подобен форум. Той триумфира със златото на световното първенство в Милано през 2009 г.

Рами Киуан ще се боксира за световната титла

Българинът на финал в категория до 75 кг на първенството в Ливърпул след победа над англичанин

Радослав Росенов остана с бронз от Световното по бокс

След загуба в полуфинала

Рами Киуан: Полуфиналът не ме задоволява

Това е игра, в която вярвам, че съм по-добър от него, обяви родният боксьор