Тържествено отбелязаха половин век хандбал в Горна Оряховица

Тържествено отбелязаха половин век хандбал в Горна Оряховица

Церемонията се състоя преди началото на мача от третия кръг на мъжкото първенство

Със специално тържество и над 400 гости бяха отбелязани 50 години от началото на организирания хандбал в Горна Оряховица.

Пред препълнените трибуни на местната спортна зала бяха наградени треньори, състезатели и деятели, допринесли за развитието на спорта в града през последния половин век.

Церемонията се състоя преди началото на мача от третия кръг на мъжкото първенство между местния Локомотив и Спартак Варна, който домакините спечелиха с 34:30 (18:12).

За "железничарите" най-полезен с 11 гола бе Тодор Калчев, докато за гостите от Спартак по 6 вкараха Дилян Илиев и Владимир Няголов.
Рекорден брой грации на Европейското първенство във Варна

Рекорден брой състезателки ще участват на Европейското първенство по художествена гимнастика във Варна, което ще се проведе по нов регламент в индивидуалната надпревара при жените.

Весела Лечева присъства на церемония по повод 24 май в Чепеларе

Снощи в града имаше и факелно шествие

Йоана Илиева завърши на 17-о място в Лима

Олга Храмова (Свечников) се върна в Световната купа след дълго прекъсване заради контузия

Бяла с пета поредна титла в женското ни хандбално първенство

 Бяла надделя над домакина Етър 64 с 33:26 (16:15) и спечели с 2:0 победи серията от Суперфинала в първенството на България по хандбал за жени.

Алпинистът Георги Колевичин изкачи и Еверест

Постижението на Колевичин от Разлог идва едва две седмици, след като алпинистът изкачи връх Макалу

Нов лидер в генералното класиране на Джирото

Това е Йонас Вингегор, който спечели XIV етап от Обиколката на Италия