Ще успее ли Лудогорец в последния си мач от Лига Европа?

05 ноември 2019 23:59 Николай Георгиев

Ливърпул постигна трета поредна победа в група "Е"

Победителят от последното издание на Шампионската лига Ливърпул постигна трета поредна победа в група "Е". Мърсисайдци надвиха с 2:1 Генк и вече са начело в класирането, възползвайки се от грешната стъпка на Наполи срещу РБ Залцбург (1:1). Ливърпул има 9 точки, а италианците са втори с 8. РБ Залцбург и Генк ще спорят за третата позиция, даваща право на участие в Лига Европа.

Жоржиньо Вайналдум откри резултата в 14-ата минута, в 40-ата Мбвана Самата изравни с глава, а в 53-ата Алекс Окслейд-Чембърлейн вкара втория и оказал се победен гол за Ливърпул. "Червените" имаха и други положения, но Генк игра много по-добре, отколкото у дома, когато отстъпи с 1:4.

Загубата лиши Генк и от теоретични шансове да стигне до осминафиналите. Ливърпул пък може да подпечата класирането си за елиминациите още в следващия кръг, когато приема Наполи.

Ливърпул имаше много тежко гостуване на Астън Вила през уикенда, което спечели с гол в добавеното време. След няколко дни пък предстои голямото дерби с Манчестър Сити и съвсем логично Юрген Клоп реши да съхрани силите на част от футболистите си за сблъсъка с "гражданите".