08 ноември 2019 20:50
Спортал

Левски Лукойл без проблеми срещу А1 Академик

Спортал

Отборът на Левски Лукойл записа очаквана победа в двубой от VI кръг на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при визитата си на А1 Академик (София) с 94:77 (23:24; 26:17; 26:17; 19:19).

Раян Райт и Куон Чийтъм бяха най-резултатни за „сините“  и приключиха с по 17 точки, а Брендън Йънг вкара 14 точки.

Александър Милов и Цветомир Чернокожев отбелязаха по 16 точки.

Младоците от Академик дадоха сериозен отпор на съперника през първите десет минути, като имаха минимална преднина от една точка след края на периода – 24:23, но след това играчите на Левски Лукойл поеха контрол върху играта и след 30 минути имаха комфортна преднина – 75:58.

В заключителните десет минути Константин Папазов даде шанс на голяма част от резервите си, но това не промени нищо и в края на мача възпитаниците му се поздравиха с победата – 94:77 в полза на Левски Лукойл.