РАЗКРИТИЕ: Лечков подписал протокола за избора на Касабов

РАЗКРИТИЕ: Лечков подписал протокола за избора на Касабов

„Цялата сага е напълно излишна“, коментират юристи

Йордан Лечков е подписал протокола от заседанието на Изпълнителния комитет, с който за временен президент на БФС бе избран Михаил Касабов. Той вече е предоставен на съдията по вписванията.

Официалното съобщение на БФС от заседанието също споменава, че той се е отказал от правото да бъде временен шеф като първи заместник на Борислав Михайлов.

Заради това колегите му били доста учудени от жалбата, с която той оспори избора.

Според юристи жалбата е трябвало да се появи доста по-рано, за да се иска предварително да се спре вписването.

След акта на вписване е почти безпредметно да се прави подобно нещо, като така само се бави времето, пише „24 часа“ и припомня, че по този начин процедурата по изплащането на парите от фалита на ЦСКА беше забавена близо 2 години с абсолютно безпредметни жалби.

Нито уставът на БФС, нито Законът за юридическите лица с нестопанска цел, по който е регистриран БФС, изисква изрично вписването на временен президент. Това означава, че в момента се прави поредното нарушение, за да се забави конгресът.

Още на първото заседание след оставката на Борислав Михайлов е можело да бъде определена и датата на извънредната сбирка, която да избере негов наследник.

В крайна сметка датата 4 април, върху която бе постигнат консенсус, вече изглежда напълно неизпълнима. Сега вече се говори за 5 май, а има вариант всичко да се отложи за след приключването на първенството.

Според юристи нарушенията, които се правят от сегашното ръководство, могат да дадат и основание на спортното министерство да суспендира лиценза на БФС, докато влезе в крак със законите в България.

В момента БФС трябва да се прелицензира по изискванията на новия закон за спорта, като срокът за подаване на документи изтича на 18 януари.

Същото трябва да направят и клубовете, които искат да бъдат негови редовни членове и да участват на конгреса.

Очаква се огромна част от тях да не изпълнят изискванията на закона и така ще бъде съкратена сериозно бройката на участниците в конгреса.

Общото събрание ще бъде извънредно, като ще бъде избрано ръководство, което да завърши 4-годишния мандат на Борислав Михайлов. Така след малко повече от година трябва да има и редовен изборен конгрес на централата.

В момента повечето служители в БФС са доста отчаяни от обстановката, която била изключително тягостна. Въпреки това ежедневната работа се върши, и то на доста добро ниво.

В БФС са притеснени и от абсолютното мълчание от страна на ГДБОП след тараша на офисите, който съвпадна с оставката на Борислав Михайлов.

Оттогава няма никакво движение и остават въпросите за какво се разхождаха полиция и жандармерия до квартал „Бояна“.

Веласкес: Вкъщи ще бъде много различен мач

Старши треньорът на Левски - Хулио Веласкес, остана доволен от представянето на своите играчи при равенството 1:1 с Борац Баня Лука в първи мач от първия квалификационен кръг на Шампионска лига

Белгия загуби халф след победата над САЩ

Белгийският полузащитник Амаду Онана е скъсал предната кръстна връзка при победата на тима на осминафиналите на Световното първенство над САЩ с 4:1, потвърдиха от отбора.

Левски изпусна Борац - 1:1 (ВИДЕО)

Око-Флекс вкара за "сините"

Спартак (Плевен) се наложи над Янтра в предсезонна контрола

Спартак (Плевен) победи Янтра (Габрово) с 2:0 в предсезонна контрола между двата отбора от Втора лига. 

Вихрен би Монтана в контрола

Тимът на Вихрен (Сандански) се наложи над Монтана с 1:0 в контрола преди старта на сезона във Втора лига, която се игра в Симитли.

ЦСКА 1948 приключи лагера в Словения с победа

ЦСКА 1948 приключи подготвителния си лагер в Словения с победа над сръбския Железничар Панчево с 1:0.