Кой ще спечели дербито Ливърпул – Манчестър Юнайтед?

03 декември 2019 23:32 Пламен Димитров

Ботев Луковит шокира Пирин за Купата по волейбол

Ботев Луковит хвърли бомбата на третия кръг от турнира за Купата на България по волейбол. Представителите на Висшата лига се наложиха като домакин над Пирин (Разлог) с 3:1 (25:16, 15:25, 25:20, 25:17) и се класираха за финалната фаза от надпреварата.

Състезателите на Пламен Тодоров доминираха в първи гейм изцяло и без проблем го затвориха. Във втората част ролите се размениха и Пирин успя да изравни резултата.

В третия гейм тимът от Разлог имаше известна преднина, но домакините се опълчиха и оставиха интригата жива. В ключовите моменти волейболистите на Ботев поеха инициативата и отново излязоха напред.

Четвъртата част стартира равностойно, но след седмата точка започна победният ритъм на луковитци, които постепенно набраха инерция и оставиха момчетата на Мирослав Живков зад себе си. Изненадат бе факт след почти два часа игра и крайното 3:1 гейма за домакина.