На чия страна сте в спора между Васил Божков и Държавата?

06 декември 2019 16:45

Диана Петкова подобри 31-годишен рекорд на 100 метра бруст

Диана Петкова подобри 31-годишен рекорд на легендата Таня Богомилова. Петкова финишира 36-а в сериите на 100 метра бруст за жени на европейското първенство по плуване в малък басейн в Глазгоу с време 1:08,07 минута, което е нов национален рекорд.

Предишното върхово постижение на Богомилова от 1:08,20 бе поставено през декември 1988 година, отново в Шотландия, но в Единбург.

Национален рекорд постави и Йосиф Миладинов, който финишира втори в своята серия на 50 метра свободен стил за 22,00 секунди и подобри собственото си постижение от 22,25 секунди, поставено миналия месец. Времето на Миладинов му отреди 39-о място в класирането на дисциплината.

Габриела Георгиева завърши 14-а на 200 метра гръб за жени с 2:08,34 минути.

Състезаващата се за Турция Екатерина Аврамова даде осмо време 2:06,39 и намери място във финала на дисциплината.

Любомир Епитропов финишира за 1:00,10 минута на 100 метра гръб и остана 34-и в крайното подреждане.

На 200 метра съчетано (мъже) Светлозар Николов е 33-и с 1:59,58 минути.