Кой ще спечели дербито Ливърпул – Манчестър Юнайтед?

07 декември 2019 19:15 Пламен Димитров

ОБЗОР: Тотнъм помете Бърнли за място в топ 5 (РЕПОРТАЖИ)

Тотнъм спечели с 5:0 домакинството си на Бърнли от 16-ия кръг на английската Висша лига. "Шпорите" се изкачиха до петото място в класирането. За това им помогна и издънката на Кристъл Палас, който не успя да победи последния Уотфорд - 0:0.

Кейн откри с топовен изстрел от 35 метра. Четири минути по-късно преднината на домакините бе удвоена. Пробив на Сон завърши с удар, който бе париран. Последва разбъркване, в края на което Лукас Моура вкара - 2:0.

В 15-ата минута шут на Сисоко срещна гредата. Шест минути след това удар на Брейди с глава срещна последователно две от гредите, но не навести вратата на Гасанига.

В 32-рата минута Сон направи 3:0 след гол, който със сигурност ще претендира за едно от попаденията на сезона. Кореецът овладя топката на границата на собственото си наказателно поле, след което за секунди преодоля целия терен, справи се с петима съперникови играчи и стреля покрай Поуп за 3:0.

В самия край на полувремето Ууд прати топката във вратата на Гасанига, но това попадение бе отменено заради нарушение срещу стража на Тотнъм.

В 54-тата минута Кейн направи 4:0, след като спечели една спорна топка на границата на наказателното поле, елиминира Тарковски и не остави шансове на вратаря на гостите.

Последният гол реализира Муса Сисоко 1/4 преди края след пробив и добро двойно с Кейн. Това е втори гол на халфа в последните му три мача.