Докъде ще стигне Гришо на Australian Open

08 декември 2019 18:20 Николай Георгиев

РАДОСТ НА ГЕРЕНА! Левски доближи Лудогорец на 5 точки (ВИДЕО+СНИМКИ)

LAP

Левски победи с 2:0 Витоша (Бистрица) в мач от 19-ия кръг на efbet Лига". Головете за успеха вкараха Паулиньо (24) и Станислав Иванов (60), който вече има 8 попадения в първенството. Бразилецът изостава с един гол от младока при стрелците.

Победата донесе на "сините" 42-ата им точка в първенството, като с нея те заемат второто място и са на 5 пункта от лидера Лудогорец (47). Трети в класирането е Локомотив (Пловдив) с 37 точки и среща по-малко. Витоша пък остава на последното място с едва 5 спечелени пункта.

Срещата започна напълно очаквано и домакините контролираха събитията на терена от първата минута, макар и да нямаше сериозни положения пред вратата на гостите. Постепенно опасните ситуации зачестиха, а това доведе и до гол. В 24-ата минута Найденов центрира в наказателното поле, а Паулиньо отклони, като първоначалният му изстрел бе блокиран, но след разбъркване топката отново бе в краката на бразилеца, който при втория си опит не сгреши и откри резултата.

Силните минути за Левски продължиха и след гола, а с огромен пропуск се отчете Франко Мазурек в 29-ата минута. Той получи топката от Алар на точката за изпълнение на дузпа, но изстрелът му бе много неточен.  До края на полувремето Алар също имаше възможност да вкара, но Василев изби шутът му в корнер.

Второто полувреме започна на доста ниско темпо, но отборът, който владееше топката, отново беше този на домакините.Най-добрият футболист за тима на Петър Хубчев бе Паулиньо, като бразилецът продължи да създава редица главоболия на "тигрите".

В 60-ата минута Живко Миланов проби отляво и центрира в наказателното поле, а Василев не се намеси добре и изби топката в краката на Станислав Иванов, който не сгреши от толкова добра позиция и отбеляза за 2:0.

Към края на срещата Станислав Костов се завърна в игра след няколкомесечно отсъствие, заменяйки Дени Алар.

До края на мача нов гол не падна и така Левски спечели с 2:0.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ: 1. Милан Миятович, 5. Холмар Ейолфсон, 6. Ивайло Найденов, 7. Паулиньо, 9. Дени Алар, 10. Франко  Мазурек, 14. Филипе Нашименто, 19. Йоанис Каргас, 20. Живко Миланов (к), 70. Мартин Райнов, 99. Станислав Иванов;

РЕЗЕРВИ
: 12. Петър Иванов, 11. Здравко Димитров, 18. Насиру Мохамед, 21. Асен Чандъров, 29. Станислав Костов, 77. Илия Юруков, 79. Мартин Петков;

ТРЕНЬОР
: Петър Хубчев;

ВИТОША БИСТРИЦА: 1. Християн Василев, 2. Тодор Гочев, 3. Евгени Зюмбулев, 6. Румен Гьонов, 14. Четин Садула (к), 22. Александър Христев, 24. Георги Купенов, 7. Кристиян Кочилов, 80. Лъчезар Котев, 17. Запро Динев, 93. Атанас Кабов;

РЕЗЕРВИ
: 12. Николай Георгиев, 4. Кристиан Узунов, 16. Теодор Костадинов, 5. Венцислав Бонев, 96. Христо Иванов, 99. Ваньо Иванов, 20. Васил Първанов;

ЧАТ-КОМЕНТАР:

90+3 мин. Край на мача! ПОБЕДА ЗА ЛЕВСКИ!

84 мин. Станислав Костов се завръща в игра, след като последно игра в края на юли. Нападателят заменя Дени Алар.

82 мин. Георги Купенов получава картон за нарушение срещу Франко Мазурек.

75 мин. Първият жълт картон в мача е за Александър Христев.

70 мин. Кристиян Кочилов отстъпи мястото си на Христо Иванов.

60 мин. ГООООЛ! Мартин Райнов с чудесно подаване към Живко Миланов, който центрира в наказателното поле - Християн Василев изби топката, за да не играе Паулиньо с нея, но тя стигна до Станислав Иванов, който я прати за втори път в мрежата на Василев.

51 мин. Изстрел на Паулиньо от пряк свободен удар е избит от Василев в корнер.

49 мин. Паулиньо изведе много добре Дени Алар, който обаче стреля неточно.

46 мин. Начало на втората част!

45 мин. Край на първата част!

42 мин. Спасяване на Василев след удар на Станислав Иванов

39 мин. Живко Миланов преодоля Четин Садула и центрира към Паулиньо, който обаче стреля встрани от вратата.

34 мин. Ударът на Дени Алар в противниковата врата е спасен.

29 мин. Алар бе изведен в наказателното поле и сви топката към точката за изпълнение на дузпа, откъдето Франко Мазурек я изстреля в аут.

24 мин. ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Ивайло Найденов центрира в наказателното поле, Паулиньо отигра, а защитата на "тигрите" се справи в първия момент, но след неразбирателство топката стигна отново до крилото на Левски, а той бе безгрешен, вкарвайки отблизо за 1:0

16 мин. Паулиньо пробив отляво, но Александър Христов в последния моменти изби центрирането на бразилеца в корнер.

14 мин. Центриране на Ивайло Найденов в наказателното поле стигна до Дени Алар, но нападателят на "сините" стреля доста слабо и неточно.

7 мин. Витоша получи правото да изпълни свободен удар, но изстрелът на Атанас Кабов попадна право в ръцете на Милан Миятович.

1 мин. Начало на мача!