Американец изненада конкуренцията в гигантския слалом в Бийвър Крийк

Американец изненада конкуренцията в гигантския слалом в Бийвър Крийк

Големият фаворит Алекси Пентюро се провали и завърши едва на 17-и

Томи Форд постигна изненадваща победа във втория за сезона гигантски слалом за Световната купа по ски-алпийски дисциплини при мъжете. Американецът триумфира пред родна публика на пистата "Бърдс ъф Прей" в Бийвър Крийк, САЩ. Той водеше още след първия манш, а след това бе най-бърз и във втория и с общо време 2:31,25 минути отвя конкуренцията.
 
Втората позиция остана за Хенрик Кристоферсен, който обаче остана на цели 80 стотни от победителя.
 
Третото място бе за друг норвежец Лейф Кристиан Нестволд-Хауген, който бе с време 2:32,48.
 
Големият фаворит Алекси Пентюро се провали и завърши едва на 17-ата позиция. Той направи сериозна грешка още в първия манш и едва не отпадна. След това и във втория манш не направи особено добро спускане и остана на цели 3 секунди и 65 стотни зад победителя Форд.
 
С тази победа Томи Форд поведе в класирането за малкия кристален глобус в дисциплината гигантски слалом със 150 точки, втори е Матийо Февър със 120 точки, а трети е Алекси Пентюро със 114 точки.
 
В генералното класиране няма разместване в челото, където водач е Матиас Майер с 232 точки, пред Винсент Крихмайер с 212 точки и Доминик Парис с 204 точки.
 
 

 

Вегас си върна преднината срещу Анахайм

Вижте резултатите от НХЛ

Взеха Сидни Кросби в националния отбор на Канада

Нападателят Сидни Кросби е включен в състава на националния отбор на Канада за Световното първенство по хокей на лед, съобщиха от тима.

Колорадо се доближи на победа от финала в Западната конференция

Вижте резултатите от НХЛ

Монреал Канейдиънс взе преднина в полуфиналната серия в НХЛ

Вижте резултатите от НХЛ

Банско приема 2 старта за Световната купа в сноуборда и през януари 2027 година

Ски курорт №1 в България - Банско ще бъде домакин на два паралелни гигантски слалома от Световна купа по алпийски сноуборд и през новия сезон

ОБЗОР: Каролина отстрани Филаделфия, Минесота с първи успех срещу Колорадо в НХЛ

Кирил Капризов и Брок Фейбър завършиха с по гол и две асистенции за победата на Минесота