ИСТОРИЧЕСКО: Гран при на Виетнам с рекорд за Формула 1

ИСТОРИЧЕСКО: Гран при на Виетнам с рекорд за Формула 1

Първото състезание в страната ще предложи най-много завои и една от най-дългите прави в календара

Първото в историята състезание от Формула 1 във Виетнам ще предложи рекордните за 2020-а година 23 завоя, съобщиха организаторите на надпреварата, която ще бъде включена в календара догодина.

"Има и една дълга права в рамките на 1.6 километра. Тя може би е най-дългата в календара и на нея автомобилите ще достигат до 335 км/ч", добавят от Виетнам Гран при Корпорейшън.

Норис счита, че напрежението е върху лидера във Формула 1

Антонели влиза в лятната пауза с убедителна преднина от 50 точки в генералното класиране

Норис за триумфа си в ГП на Унгария във Формула 1: Чувствах се много уверен (ВИДЕО)

„Атакувах като луд“, заяви пилотът на Макларън

Формула 1: Норис ликува в Гран при на Унгария (ВИДЕО)

Верстапен остана втори, Антонели допълва тройката

Малайзия замества Бахрейн във Формула 1

Пистата "Сепанг" в Малайзия ще бъде домакин на заместващо състезание за Гран При на Бахрейн на 4 октомври, съобщават от Формула 1 в неделя.

Ново силно състезание и точки за Никола Цолов в Унгария (ВИДЕО)

Никола Цолов записа ново силно представяне във Формула 2, като завърши на седмо място в основното състезание от уикенда за Гран при на Унгария на пистата „Хунгароринг“ и добави ценни точки към актива си.

Леклер: Объркахме настройките на колата

Шарл Леклер с Ферари остана трети в квалификацията за Гран При на Унгария и обясни, че в нито един момент не е можел да съперничи на съотборника си Люис Хамилтън