Димитър Кузманов e на полуфинал в Доха

Димитър Кузманов e на полуфинал в Доха

Петият поставен българин отстрани водача в схемата

Димитър Кузманов се класира за полуфиналите на тенис турнира в катарската столица Доха, който е на хард и с награден фонд 15 000 долара.

Петият поставен българин отстрани водача в схемата Аслан Карацьов от Русия със 7:5, 6:4 след почти два часа игра.
 
В първата част втората ни ракета водеше с 4:1 и 5:2, но позволи на съперника да изравни при 5:5, след което направи нов пробив в 12-ия гейм, за да вземе сета. В следващия руснакът поведе с 4:2, но последва силна серия на Кузманов, който спечели четири поредни гейма, за да затвори мача.
 
Следващият съперник на 26-годишния пловдивчанин е непоставеният Данило Калениченко от Украйна.
Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки

Юлия Стаматова с нова победа в Анталия

Българката премина първия кръг на сингъл и на двойки

Ива Иванова отпадна в първи кръг в Тунис

Българката продължава само в надпреварата на двойки

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на турнир по тенис в Турция

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Серина Уилямс пред завръщане на корта?

23-кратната шампионка от Големия шлем минава допинг тестове