Монтерей стигна до бронза на Световното след дузпи

Монтерей стигна до бронза на Световното след дузпи

Вратарят на мексиканците хвана два удара и сам се разписа от бялата точка

Монтерей спечели третото място на Световното клубно първенство. Мексиканците триумфираха с 4:3 след изпълнение на дузпи срещу Ал-Хихал в малкия финал в Доха.
 
Редовното време завърши 2:2. Азиатците взеха аванс до почивката след попадение с глава на Карлос Едуардо в 35-ата минута. Монтерей обърна с два бързи гола през втората част.
 
Артуро Гонсалес изравни в 55-ата минута с глава, а пет минути по-късно Максимилиано Меса вкара за 2:1 с шут по тревата от границата на малкия пеналт. В 66-ата минута Батефимби Гомис направи за 2:2 след центриране от дясно на Едуардо.
 
При последвалите 11-метрови наказателни удари вратарят Луис Алберто Карденас се превърна в герой за мексиканците, след като отрази изстрелите от бялата точка на Карлос Едуардо и на Мохамед Кану, а след това сам реализира решителната пета дузпа, за да донесе победата.

 

Инфантино осигури над 1 милиард долара от саудитски фонд за спортна инфраструктура

Саудитският Фонд да развитие (СФД) ще предостави над 1 милиард американски долара като преференциални заеми за изграждане или подобряване на футболната инфраструктура в развиващите се страни съгласно Меморандум за разбирателство с ФИФА, стана ясно от изявление на централата в Цюрих

Меси се нареди до Пушкаш с асистенции (ВИДЕО)

Лионел Меси изигра ключова роля при победата на клубния си Интер Маями с 4:0 срещу тима на Синсинати

Шампионът на Китай отново ликува

Шанхай Порт защити титлата си

ФИФА обяви програмата за първите по рода си междуконтиненталните плейофи

Последните 2 отбора за Мондиал 26 ще станат ясни на 31 март

Прекъсват МЛС за Мондиал 2026

Първенството на САЩ и Канада ще спре по време на Световното първенство

Роналдо навлече критики на ФИФА заради плакат

ФИФА предизвика широка вълна от недоволство и полемика, след като представи официалния си промоционален плакат за Световното първенство по футбол през 2026 г.

Въоръжени преследваха звезди на Колумбия в САЩ

Националният отбор на Колумбия преживя изключително напрегнати моменти по време на лагера си в САЩ, въпреки че постигна две победи в приятелските срещи като част от подготовката си за Мондиал 2026

Лош жребий за Италия за баражите за Световното

Четирикратният световен шампион Италия ще играе със Северна Ирландия в полуфиналния кръг от баражите за световното първенство по футбол през 2026 година в САЩ, Мексико и Канада.

Станаха ясни двойките за междуконтиненталните плейофи за световното първенство

Нова Каледония срещу Ямайка и Боливия срещу Суринам са двойките в полуфиналите от междуконтиненталните плейофи за световното първенство.