Избраха Габигол за номер 1 в Южна Америка

Избраха Габигол за номер 1 в Южна Америка

Барбоса беше водещ голмайстор в шампионския сезон на Фламенго

Нападателят на Фламенго - Габриел Барбоса, беше избран за футболист №1 на Южна Америка. 23-годишният футболист спечели анкетата на спортните журналисти, организирана традиционно от уругвайския вестник "Ел Паис".

 
Барбоса беше водещ голмайстор в шампионския сезон на отбора от Рио де Жанейро, който записа и златен дубъл - титла и Копа Либертадорес. Габигол се разписа 43 пъти през 2019-а и с това изравни най-добрите сезони на Неймар от 2010-а и 2012-а. 
 
Той вкара и в последната минута във финала на Копа Либертадорес срещу Ривър Плейт, с което донесе първата титла на Южна Америка за Фламенго от 38 години насам.
 
Габриел има 25 попадения в първенството и девет за Копа Либертадорес. Той обаче не се разписа срещу Ливърпул във финала на световната клубна купа. Нападателят е собственост на Интер и играеше под наем за Фламенго, който предложи 16 милиона на италианците за неговите права.
Днес теглят жребия за Мондиал 2026

Церемонията започва в 19:00 часа

Меси: Гуардиола е съвършен, той е най-добрият от всички

Капитанът на Аржентина Лионел Меси сподели очакванията си за предстоящото Световно първенство броени дни преди жребия за груповата фаза на турнира.

На Дарвин Нунес вече му е писнало в Саудитска Арабия

Уругвайският нападател Дарвин Нунес е изразил твърдо намерение да напусне преждевременно саудитския Ал-Хилал

Фламенго е новият шампион на Бразилия! (ВИДЕО)

Фламенго е новият шампион на Бразилия, след като грандът от Рио де Жанейро победи Сеара с 1:0 у дома и е недостижим на върха кръг преди края

Мексико ще играе с Португалия на реновирания “Ацтека”

Контролата ще бъде два месеца и половина преди началото на Мондиал 2026

Аржентински национал иска нова световна титла

Аржентинският национал Енцо Фернандес заяви, че всички в тима вече мислят за предстоящото Световно първенство по футбол през 2026 година, а като отборът на Аржентина ще се опита да защити титлата, която спечели през 2022-а в Катар.

Тръмп ще тегли жребия за Световното пъвенство

Американският президент на САЩ Доналд Тръмп е потвърдил, че ще присъства при тегленето на жребия за Световното първенство по футбол следващото лято, което ще се проведе в САЩ, Мексико и Канада.

Търсят детайли около новия съдебен процес за смъртта на Марадона

В Аржентина ще се проведе днес предварително изслушване, за да се уточнят детайлите около новия съдебен процес за смъртта на Диего Марадона, предаде АФП.

Анчелоти предупреди Винисиус

Иска го напълно здрав