Как ще завърши Лудогорец - Интер?

06 януари 2020 21:38

Световен шампион застава начело на спортното училище на ЦСКА

boec.bg

Последният световен шампион по самбо на България Борис Борисов е новият директор на държавното спортно училище „Ген. Владимир Стойчев“ (бившото спортно на ЦСКА). Борисов е спечелил конкурс и встъпва в длъжност на 6-ти януари.

„Ще работя върху облика на най-голямото спортно училище в България. Искам да има повече световни и европейски шампиони, да има добри учители“, коментира за Boec.BG новият директор на спортното училище.

Към момента в държавното училище „Ген. Владимир Стойчев“ има 109 души персонал, а в него се изучават близо 20 вида спорт. Борисов каза, че тепърва му предстоят срещи и опознаване с екипа.

„Не мога да говоря за материалната база и за състоянието на училището преди да съм започнал работа на място. Ще мога да направя анализ по-натам“, добави бившият национал на България.

Борисов, който е многократен медалист от национални, европейски и световни първенства по самбо, и носител на световната титла от 2014 г., досега бе ръководител на клуб „Спортна академия ЦСКА“ по джудо и самбо.