Гришо подгрява за "Аустрелиън Оупън", надви Борна Чорич (ВИДЕО)

Гришо подгрява за "Аустрелиън Оупън", надви Борна Чорич (ВИДЕО)

Българинът се пребори в тайбрека на демонстративния мач

Григор Димитров продължи да показва отлична форма преди Australian Open и записа победа над Борна Чорич с 6-3 5-7 [10-8] на демонстративния турнир Kooyong Classic.

Водещият ни тенисист влезе в мача без никакво напрежение, а това се отрази много позитивно и на представянето му на корта. Световният №19 проби още в четвъртия гейм, след което безпроблемно затвърди – 4-1.

Българинът играеше агресивно, контролираше ситуацията в подаванията си и не даваше никакви признаци на колебание. Благодарение на доброто си движение играеше и с много чисти и дълбоки удари, а до края на сета доминираше във всичите си сервис геймове – 6-3.

Григор поведе с 30-40 още в първия гейм на втория сет, но Чорич се измъкна. В седмата част хърватският тенисист извади подаването си и от 15-40, като постепенно се стабилизира. Чак в дванадесетия гейм Борна стигна до първите си възможноси да пробие и демонстрира 100% ефектвност, за да изравни сетовете – 7-5.

В шампионския тайбрек бекхендът на бившия №3 работеше безупречно. Чорич бе играчът, който по-често поемаше инициативата, но това доведе и до пропуски.

Григор Димитров и Борна Чорич до момента не са играли в официален мач на ниво ATP. Двамата трябваше да се срещнат във втори кръг на US Open 2019, но хърватинът се оттегли поради контузия в гърба. Българинът премина през тази фаза на турнира без игра, а впоследствие отстрани още Камил Майхжак, Алекс де Минор, записа и първа победа в кариерата си над Роджър Федерер, за да играе дебютен полуфинал на „мейджъра“ в Ню Йорк.

Димитров пристигна в Мелбърн, след като бе играещ капитан на отбора на България на ATP Cup. Той надигра Даниел Еванс и Раду Албот, като загуби единствено от Давид Гофен. Заедно с Александър Лазаров направиха сензация на двойки, побеждавайки опитния британски тандем Джейми Мъри и Джо Солзбъри. Макар тимът ни да записа 2 победи и 1 поражение в група C обаче, отпадна от турнира преди фазата на елиминациите.

Адриан Андреев и Диан Недев с победи в Турция

Двамата продължават към втори кръг в Анталия

Без промяна в ранглистата за Григор Димитров

Българинът остава на 44-а позиция

Кирьос: Ако бях играл с Надал на финала, щях да спечеля

Австралиецът обаче загуби битката за титлата на Уимбълдън от Новак Джокович през 2022 година

Юлия Стаматова загуби на полуфинал в Анталия

Българката допусна обрат

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.