От втория опит: ПСЖ мина през Монако и продължава да лети на върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Парижани вкараха седем гола на монегаските в рамките на четири дни

Шампионът на Франция ПСЖ победи с 4:1 Монако в дербито на 20-ия кръг в Лига 1. Двата отбора излязоха един срещу друг само преди четири дни отново в мач от първенството, но тогава срещата завърши с шеметно 3:3.

Днес обаче разликата в класите беше по-осезаема и шампионите стигнаха до трите точки, с които отново направиха аванса си пред Олимпик Марсилия осем точки.

Срещата започна много динамично, като само за шест минути двата отбора си размениха по два много опасни удара в двата края на терена. В 24-та минута ПСЖ откри. Ди Мария изведе по страхотен начин Мбапе, който напредна и без проблеми преодоля Лекомте за 1:0.

Точно преди почивката пък Неймар удвои от дузпа, отсъдена за фаул срещу Курзава в наказателното поле на гостите.

Томас Тухел направи двойна смяна в 71-та минута, като една от тях бе Пабло Сарабия, който с първото си докосване направи резултата класически след асистенция на другата смяна Марко Верати.

Три минути преди края Тимуе Бакайоко върна едно попадение за честта на Монако, но само четири минути по-късно Неймар изведе Мбапе в наказателното поле и седмицата на ПСЖ оформи крайното 4:1.

Така парижани събраха 49 точки на върха, докато Монако останаха девети с точно 20 точки по-малко от днешния си съперник.