От втория опит: ПСЖ мина през Монако и продължава да лети на върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

От втория опит: ПСЖ мина през Монако и продължава да лети на върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Парижани вкараха седем гола на монегаските в рамките на четири дни

Шампионът на Франция ПСЖ победи с 4:1 Монако в дербито на 20-ия кръг в Лига 1. Двата отбора излязоха един срещу друг само преди четири дни отново в мач от първенството, но тогава срещата завърши с шеметно 3:3.

Днес обаче разликата в класите беше по-осезаема и шампионите стигнаха до трите точки, с които отново направиха аванса си пред Олимпик Марсилия осем точки.

Срещата започна много динамично, като само за шест минути двата отбора си размениха по два много опасни удара в двата края на терена. В 24-та минута ПСЖ откри. Ди Мария изведе по страхотен начин Мбапе, който напредна и без проблеми преодоля Лекомте за 1:0.

Точно преди почивката пък Неймар удвои от дузпа, отсъдена за фаул срещу Курзава в наказателното поле на гостите.

Томас Тухел направи двойна смяна в 71-та минута, като една от тях бе Пабло Сарабия, който с първото си докосване направи резултата класически след асистенция на другата смяна Марко Верати.

Три минути преди края Тимуе Бакайоко върна едно попадение за честта на Монако, но само четири минути по-късно Неймар изведе Мбапе в наказателното поле и седмицата на ПСЖ оформи крайното 4:1.

Така парижани събраха 49 точки на върха, докато Монако останаха девети с точно 20 точки по-малко от днешния си съперник.

Арсенал ще чака още за връщането на Кай Хаверц

26-годишният национал на Германия е с усложнение на травмата си

Обрат: Собослай под въпрос за мача с Тотнъм

Халфът на Ливърпул Доминик Собослай се надява да бъде готов за мача от Висшата лига в събота срещу Тотнъм Хотспър, съобщава The Athletic

Гуардиола останал доволен от резервите срещу Брентфорд

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола призна, че е направил грешка при многото смени срещу Байер Лаваркузен в Шампионската лига, но заради "лудия" календар през януари, той е намерил по-добър баланс при победата над Брентфорд с 2:0 за Купата на лигата

Нико Ковач с проблеми в състава преди последния мач за 2025 година

Старши треньорът на Борусия Дортмунд Нико Ковач заяви, че има сериозни проблеми за решаване в защита преди петъчния мач с Борусия Мьонхенгладбах, който ще бъде последен и за двата отбора за календарната 2025 година

Атлетико (Мадрид) остана без титуляр за дълго

Клеман Ленгле няма да играе поне няколко седмици заради контузия в коляното

Индзаги искал да се срещне с Интер

Симоне Индзаги настоява, че се чувства като в „рай“ в новия си клуб Ал Хилал, а според информация на „Gazzetta dello Sport“ бившият наставник на Интер няма търпение да се срещне с отбора и директорите на „нерадзурите“ в Рияд

Станкович отново е начело на Цървена звезда

Деян Станкович се завръща на треньорския пост в Цървена звезда, съобщи сръбското издание Sportklub.

Шефът на Марсилия иска Де Дзерби да остане за дълго

Президентът на френския гранд Олимпик Марсилия Пабло Лонгория заяви на пресконференция днес, че има пълно доверие на треньора на тима Роберто Де Дзерби и се надява двамата да работят заедно още дълги години. Италианецът има договор с клуба до 2027 година

Салах и Мбемо са сред звездите от Висшата лига в турнира за Купата на африканските нации

Най-засегнат е Съндърланд, вижте пълния списък с футболисти, които ще се борят за КАН