Докъде ще стигне Гришо на Australian Open

16 януари 2020 07:17 Пламен Димитров

СЛЕД ЧАС ИГРА: Григор загуби от Ник Кириос в Мелбърн (ВИДЕО)

Григор Димитров загуби втория си мач от демонстративния турнир "Куйонг Класик". Българинът отстъпи с 4:6, 2:6 на Ник Кириос след около час игра. Двамата не си даваха много зор, очаквайки жребия за Australian Open и пазейки се за първия турнир от Големия шлем през годината.

Хасковлията показа стабилна игра само до средата на първия сет, но след това не бе никак убедителен и съперникът му напълно заслужено стигна до успеха. В официалниа общ баланс българинът продължава да води с 3-1 победи, последната от които дойде на Australian Open през 2018 година. Преди това загуби в Бризбейн, а най-паметният му успех е от Синсинати през 2017, когато водещият ни тенисист надигра австралиеца на финала и вдигна първата си Мастърс титла.

Първият сет започна напълно равностойно. Всеки печелеше без особени затруднения подаването си до 4:4. Деветият гейм обаче не се разви никак добре за Григор. Българинът загуби първите три точки и се стигна до три възможности за пробив. Гришо успя да спаси първите две от тях, но в крайна при последния Кириос успя - 4:5. След това представителят на домакините спечели набързо и своето подаване, за да затвори и сета.

Втората част беше доста по-различна. Още в третия гейм Кирьос стигна до шанс да пробие и веднага се възползва от него. Григор можеше да направи рибрейк още в следващия гейм, когато Кирьос допусна изоставане с 0:40. Австралиецът обаче спаси и трите точки за пробив, последната с ас. След това Гришо имаше още два шанса да пробие, но не се възползва и от тях и в крайна сметка загуби гейма.

Последва нов слаб сервис-гейм за Димитров, който не спечели нито една точка и го загуби на нула, а след това и Кириос взе и своето подаване, за да поведе с 5:1. Гришо успя да направи загубата си малко по-почетна, печелейки следващото си подаване, но в крайна сметка австралиецът не допусна да се стигне до обрат и затвори мача в своя полза.