Монтана се класира на полуфинал за Купата по волейбол

Монтана се класира на полуфинал за Купата по волейбол

Волейболистите на Даниел Пеев победиха без проблем втородивизионния Ботев Луковит

Монтана се класира за полуфиналите от турнира за Купата на България. Волейболистите на Даниел Пеев победиха без проблем втородивизионния Ботев Луковит с 3:0 (25:21, 25:21, 25:16 ) в първия мач от надпреварата, която се провежда в бургаската зала „Младост“.

 
За място на финала Монтана ще се изправи срещу победителя от двойката Хебър – Левски, които игарят по-късно днес.
 
Двубоят не предложи особена интрига. Монтана тотално превъзхождаше съперника си. Волейболистите на Луковит бяха равностойни до средата на първия гейм, след което момчетата на Даниел Пеев взеха своето. 
 
Във втората част Ботев поведе и диктуваше играта до 10:8 в своя полза. Монтана обаче се активизираха, не позволиха изненади и спечели гейма. 
 
В третата част съставът на Даниел Пеев най-накрая загатна за потенциала си, като показа повече концентрация и поведе със 7:0. Разликата бе непреодолима и Монтана спечели мача с чиста победа.
Абонданца: Победата ни дава увереност и сме много щастливи

“Продължаваме да мислим за преодоляване на групата”, заяви селекционерът ни

България със страхотно начало на ЕвроВолей 2026 (ВИДЕО)

“Лъвиците” удариха Украйна с 3:0

efbet е Официален партньор за България на CEV EuroVolley 2026

За първи път брандът става част от Европейското първенство по волейбол като Официален партньор за България

Ново лице в треньорския щаб на Нефтохимик 2010

Добромир Лазаров ще е дясна ръка на Иван Станев

Бленджини пое женски клубен отбор

Старши треньорът на националния отбор на България по волейбол за мъже Джанлоренцо Бленджини, който наскоро поднови договора си с родната федерация до 2028 година, ще води и клубен тим в Италия.

Бленджини: Отказах няколко оферти заради България

Целта е да покажем най-добрата ни игра на ЕвроВолей 2026