ОБЗОР: ЦСКА озори шампиона Нефтохимик

ОБЗОР: ЦСКА озори шампиона Нефтохимик

Дунав прекъсна негативна серия, Добруджа срази Пирин, вижте резултатите от днешните мачове във волейболната Суперлига

ЦСКА измъчи шампиона Нефтохимик, но загуби с 2:3 (21:25, 25:21, 20:25, 25:20, 13:15) в мач от 12-ия кръг на волейболната Суперлига. Двубоят се игра тази вечер в зала "Васил Симов" в София.

 
В първия гейм Нефтохимик дръпна с три точки за 8:5. Гостите успяха да поддържат разликата до края на частта и поведоха. Въпреки че направиха доста грешки от начален удар, бургазлии успяваха да затруднят посрещането на ЦСКА. Във втората част домакините натиснаха със сервис,  блокадата на "червените" също работеше и ЦСКА изравни.
 
Третият гейм предложи доста емоции. ЦСКА поведе със 7:3, но бургазлии изравниха и дръпнаха с 11:9. След серия от начален удар на Петър Христов авансът на гостите стигна до 6 точки, което бе достатъчно и Нефтохимик отново излезе напред в резултата. Четвъртата част бе много оспорвана. В края ЦСКА имаше силни моменти, поведе с 20:17 след ас на Станков, задържа аванса и стигна до тайбрек. 
 
В него Нефтохимик започна по-добре с преднина от 3:0 при сервис на Добромир Димитров. Двата тима смениха полетата при 8:4 за гостите. ЦСКА изравни при 10:10, но Нефтохимик дръпна с 14:12 и взе срещата.
 
Добруджа 07 започнаха успешно в пролетния дял от Суперлигата. Тимът, воден от Петър Шопов, надигра като домакин Пирин (Разлог) с 3:0 (25:22, 25:13, 25:18 ) в мач, който се игра в зала „Добротица“.
 
Така Добруджа записа осма победа в шампионата, като с четири загуби и 25 точки временно се изкачи на четвърто място в таблицата. Съставът на Пирин заема девета позиция с четири победи, осем загуби и 14 точки.
 
Дунав (Русе) прекъсна негативната си серия в Суперлигата, след като надигра категорично Арда (Кърджали) с 3:0 (25:23, 25:17, 25:22) в зала "Арпезос" в родопския град. 
 
Русенци се изкачиха на седмо място, като имат 15 точки в актива си (5 победи, 7 загуби). Арда остава на предпоследното 11-о място с 4 точки (1 успех, 11 поражения). 
 
 
РЕЗУЛТАТИ
 
ЦСКА - Нефтохимик 2:3 (21:25, 25:21, 20:25, 25:20, 13:15)
 
Арда Кърджали - Дунав Русе 0:3 (23:25, 17:25, 22:25)
 
Монтана - Славия 3:0 (25:16, 25:13, 25:11)
 
Добруджа 07 - Пирин Разлог 3:0 (25:22, 25:13, 25:18)
 
Мони Николов и Новосибирск победиха Ярославич с 3:1 (ВИДЕО)

Отборът на Пламен Константинов постигна 12-та победа в първенството

Нася Димитрова със силен старт на втория полусезон в Япония

Гънма Грийн Уингс с 12-а победа

Казийски и Соколов с общо 39 точки за победа в Турция

Матей Казийски, Цветан Соколов и отборът на Халкбанк (Анкара) постигнаха 11-ата си победа в турската Ефелер Лига.

Бивш капитан на България спря с волейбола

Виктор Йосифов, бивш капитан на мъжкия национален отбор по волейбол на България и дългогодишен лидер на Черно море (Варна) и Хебър, слага край на активната си състезателна кариера.

Николов и Константинов със загубен финал в Русия

Зенит Казан спечели Суперкупата на страната

„The Best of 2025“ на Volleyball World: Симеон Николов №6 в класацията

Volleyball World постави българския разпределител Симеон (Мони) Николов под №6 в престижната си класация „The Best of 2025“