ИЗВЪНРЕДНО: БФС обяви кога е целта за въвеждането на VAR

ИЗВЪНРЕДНО: БФС обяви кога е целта за въвеждането на VAR

Вижте подробности

Българският футболен съюз направи първи стъпки за въвеждането на системата VAR в родното първенство. Експерти от FIFA и IFAB пристигнаха в България за специален двудневен семинар, на който бяха обсъдени възможностите и действията, които следва да предприеме съюзът по проекта.

Тибо Найсен (IFAB),  Михаел Бьослер (Обучение на съдии, ФИФА) и Бхавешан Мооргхен (Иновации и технологии, ФИФА) разясниха детайлно ходовете за въвеждане на VAR и запознаха българския екип с условията, на които трябва да отговаря проектът. Подробно дискутирани бяха изискванията за обучението на съдиите за работа със системата, изискванията за избора на техника и използване на технологията, условията, на които българските стадиони трябва да отговорят и критериите, които БФС трябва да спази, за да получи финално одобрение за използването на VAR.

Първата среща по проекта ще бъде последвана от изготвяне на план, в който ще бъдат заложени конкретни срокове, разпределение на функции и отговорности. Разработката ще бъде регулярно съгласувана и консултирана с експертите на международните футболни институции.

Амбицията на БФС е системата да бъде използвана за първи път в плейофната фаза на Първа лига през 2021 година.

Основен футболист на Локо (Пд) се присъедини към лагера на тима

Полузащитникът ще започне своята девета година при “смърфовете”

Вечно дерби на пазара: ЦСКА иска трансферна цел на Левски

ЦСКА проявява интерес към централния защитник на Каза Пиа Жоао Гулар

Динамо Загреб взе талант на Барселона

Барселона и Динамо Загреб постигнаха споразумение за трансфера на Дани Родригес

Черно море се подсили с португалско крило

ПФК Черно море привлече шестото си ново попълнение за лятната селекция, след като подписа с португалското крило Дуарте Мигел да Силва Барандаш

Димитър Илиев: Не виждам как мога да съм полезен на Локомотив Пловдив

Димитър Илиев говори емоционално, след като обяви края на футболната си кариера и даде интервю в ефира на Дарик радио.

Смениха съдиите за реванша на Левски срещу Борац

УЕФА смени съдийската бригада за реванша между Левски и Борац Баня Лука от първия предварителен кръг на Шампионската лига