Божинов замина за Италия, пътува за Пескара

Божинов замина за Италия, пътува за Пескара

Шефът на втородивизионния италиански тим лично е поискал среща с българина

Българският нападател Валери Божинов хвана полет за Италия, но отива в Пескара, а не в Катаня, както обяви по-рано днес. Бившият играч на Ювентус, Фиорентина, Манчестър Сити, Парма, Спортинг (Лисабон) и Левски заяви, че приема офертата на тима от Сицилия, след като е дал дума на треньора Кристиано Лукарели, отказвайки на Пескара, въпреки че клубът от Абруцо дава двойно по-висока заплата. Тимът от Катаня е в третото ниво на италианския футбол, докато "делфините" са в Серия "Б".

Лично президентът на осмия във втора дивизия на Италия Даниеле Сабестияни обаче се обадил на Божинов този следобед, като му вдигнал офертата за следващите 4 месеца, но това което променило решението на нападателя е, че му бил предложен договор за още един сезон. Независимо дали Пескара ще остане в Серия "Б" или постигне мечтата си да спечели промоция в Серия "А".

Босът на Пескара поискал лична среща с Божинов още тази вечер, като моментално му взел билет, след което нападателят да обяви своето решение, тъй като публично вече два пъти сподели предпочитанията си да играе в Катаня. Така Божигол тръгва за Рим, за да се срещне със Сабестияни тази вечер в Пескара, а след срещата ще стане ясно дали приема офертата на "синьо-белите", информира Спортал. Той ще предупреди Кристиано Лукарели, че при тези условия е задължен да говори с ръководството Пескара, което му предлага договор до юни 2021 година, а не само до края на сезона, освен това тимът играе в по-горна дивизия, а също така възнаграждението е два пъти по-високо.

Нападателят обаче ще вземе своето решение чак след разговорите на четири очи в Италия.

Валери Божинов игра през есента в Ботев (Враца), а последното му официално попадение е с екипа на Левски срещу Етър (1:0), с което класира "сините" в Лига Европа на 28 май миналата година.


Кариерата на Валери Божинов в Италия:

Лече - 81 мача и 20 гола
Фиорентина - 41 мача и 11 гола
Ювентус - 21 мача и 7 гола
Парма - 64 мача и 11 гола
Верона - 15 мача и 1 гол
Виченца - 18 мача и 4 гола
Тернана - 27 мача и 6 гола

Аморим: Надиграхме Астън Вила

Мениджърът на Манчестър Юнайтед - Рубен Аморим, изрази сериозно разочарование след поражението от Астън Вила, като подчерта, че неговият тим е заслужавал много повече от почетната загуба с 1:2

Елче размаза Райо Валекано без абсолютно никакви трудности

Резилът за губещия тим бе пълен, отнесе четири гола

ПАОК надви Панатинайкос в дербито на кръга, Десподов не игра

Българинът така и не се появи в игра

Алелуя! Фиорентина най-накрая победи в Серия А и то с разгром! (ВИДЕО)

Фиорентина стигна до първи успех от началото на сезона в Серия А

Гьозтепе на Мъри Стоилов с ценна победа, ще зимува в топ 4 (ВИДЕО)

Воденият от Станимир Стоилов Гьозтепе надви Самсунспор с 2:0 в мач от 17-ия кръг на турската Суперлига

Тонислав Йорданов наниза гол от центъра в Унгария (ВИДЕО)

Във втори пореден мач Тонислав Йорданов се превърна в герой за своя унгарски тим Кишварда

Андреас Кристенсен с тежка травма в коляното

29-годишният няма да играе с месеци заради

Левадовски се нареди плътно зад Меси и Роналдо

Вижте по каква статистика полякът постигна забележително постижение

Холанд с жест към семейството на Оге Харейде

Звездата на Манчестър Сити използва случая и официално да поднесе своите съболезнования