Едмонд Назарян: Исках да докажа, че мога да надвия най-добрите и се получи!

Едмонд Назарян: Исках да докажа, че мога да надвия най-добрите и се получи!

"За Олимпиадата съм още малък, но треньорите ще решават"

Европейският шампион по борба в категория до 55 кг Едмонд Назарян, се прибира в България след триумфа си на първенството на Стария континент в Рим преди дни. Пред родните журналисти той разкри тайната на успеха си - тренировки и желанието да докаже, че е най-добър в своята категория.

 
"Никой не очакваше такъв дебют от мен. Водеха ме само за опит, да видят как се боря, как се чувствам. Настройвах се във всяка среща и исках да докажа, че мога да надвия най-силните борци в моята категория. Просто ми се получи и съм много щастлив. Не мога да го обясня с думи. Баща ми, целият в сълзи, гледам го и викам: "Какво направих аз? Успях да стана шампион при мъжете!". Голямо нещо! Не се отказвам! Винаги, до край! Тръгвам, взимам още медали, колкото се може повече искам да придобия в този спорт. Родих се като нормален, после лека-полека тренирах и ми се получава", заяви Назарян.
 
На летище "София" той беше посрещнат от бивш и настоящи борци, които по шампионска традиция го вдигнаха на ръце и го закичиха с лаврови венци.
 
Това е първа титла за Еди - син на двукратния олимпийски шампион Армен Назарян, при мъжете. Той има два златни медала при подрастващите от европейски първенства.
 
На финала в Рим Назарян победи действащия европейски шампион Виталий Кабалоев от Русия със 7:4. 
 
Той постигна този триумф само на 18 години и 23 дни.
 
Така Назарян прекъсна 3-годишната пауза, в която български представител в мъжката борба не беше печелил златен медал.
 
"Тренирам всеки път, за да донеса такава радост на своите приятели, на цяла България. Винаги ще се старая да видя това настроение тук. Като вярвам в себе си, всичко се получава. Това е мотото на баща ми - вярвай в себе си. Няма значение кой е пред теб. Излизаш и бой докрай. До последната секунда даваш всичко от себе си и всичко става", заяви той.
 
„Моите амбиции са преди всичко да съм здрав и да тренирам. Готов съм на всичко. За Олимпиадата съм още малък, но треньорите ще решават. Ще продължа да се състезавам и в моята възраст. Ако треньорите решат ще се боря, но не зависи от мен. Готов съм да се боря за Олипмийска квота“, добави още европейският шампион.
Официално: Иран се оттегли от Зимните параолимпийски игри

Церемонията по откриването е тази вечер

Приключи ремонтът на зала в Бургас

Ремонтът на спортна зала "Младост" в Бургас приключи, първият волейболен мач в обновеното съоръжение ще бъде на 21 март. Това съобщи кметът на града Димитър Николов в публикация на страницата си във фейсбук.

Председателят на "Съвет за спортно развитие Пловдив" Иван Пашов: Няма да взeмаме, само ще влагаме

Множество големи шампиони на България и личности - символи на спорта в Пловдив, се събраха в емблематичната Голяма базилика в града под тепетата, за да отбележат учредяването на Фондация "Съвет за спортно развитие Пловдив". 

БФ Борба покани Кирил Милов, Семен Новиков и всички национали от ЦСКА на среща

Ръководството на Българска федерация по борба (БФ Борба) изпрати покани до Семен Новиков, Кирил Милов и всички състезатели на СК ЦСКА за среща, след като двамата заявиха готовност за диалог по време на протеста пред Министерството на младежта и спорта (ММС) в сряда.  

Красимир Инински: Купа „Странджа“ вдига нивото всяка година

Преди всичко това е огромна чест и привилегия, призна президентът на федерацията

Шампион: Цанко Цанков със световна титла в плуването на 450 метра в ледени води

Българският състезател не остави шансове на конкурентите