Жозе Моуриньо: Върнахме си концентрацията, готови сме за "Ел Класико"

Жозе Моуриньо: Върнахме си концентрацията, готови сме за "Ел Класико"

"Начинът, по който започнахме шампионата, не може да ни отведе до положителен край, но сега нещата се промениха"

Футболистите на Реал Мадрид са върнали своята концентрация и са напълно готови за дербито с Барселона, убеден е старши треньорът на столичани Жозе Моуриньо. Шампионите на Испания изостават на осем точки от каталунците и при нова загуба за белите в неделя разликата между двата гранда ще стане 11 точки.

"Винаги съм имал доверие на футболистите ми. И сега е така. Когато се стараят по време на тренировките, доверието ми в тях се увеличава още повече. Играчите ми разбраха, че трябва да променят отношението си и да бъдат много по-мотивирани и по-съсредоточени. Начинът, по който започнахме шампионата, не може да ни отведе до положителен край. Нещата се промениха и сега се работи доста по-лесно", заяви Моуриньо на пресконференция.

Испанските медии анализираха проблемите в състава на Реал Мадрид и според тях Жозе Моуриньо е в конфликт с две от звездите на белите - Месут Йозил и Серхио Рамос.

"Няма нужда да се драматизира, когато един футболист е оставен на резервната скамейка. Имаме състав от 24 играчи. Винаги някой трябва да остане резерва или извън групата. Всички трябва да покажат нивото от миналата година и тогава ще бъда най-доволен. В първите кръгове на първенството не играхме добре и не съм щастлив", каза още португалският специалист.

Барселона приема Реал Мадрид на стадион "Камп Ноу" в неделя вечерта.  

Виктор Осимен: В Наполи:се държаха се с мен като с куче

Нападателят Виктор Осимен призна, че в бившия му клуб Наполи са се отнасяли с него „като с куче“ и затова е напуснал в посока Галатасарай, въпреки че Антонио Конте е искал да го запази в състава си.

Треньорът на Барселона обвини съдиите за загубата от Жирона

Старши треньорът на Барселона Ханзи Флик е категоричен, че е имало нарушение при победния гол на Жирона, но не смята да го използва като извинение за поражението на отбора с 1:2.

Нападател се връща в Челси

Нападателят Николас Джаксън ще се завърне в английския футболен клуб Челси през лятото, с което ще приключи престоят му под наем в Байерн Мюнхен, съобщава „Таймс“.

Камавинга: Трябва да демонстрираме страхотно представяне

„Най-важното е да работим добре като отбор", каза френският халф

Неприятна травма мъчи Нико Уилямс

Крилото под въпрос за мачовете на Испания

Флик: Ако трябва да виним някого, това съм аз

Треньорът на Барселона Ханзи Флик пое отговорността за загубата с 1:2 от Жирона.