Рони избухна с 3 гола и 2 асистенции, но не сдържа сълзите си (видео)

Рони избухна с 3 гола и 2 асистенции, но не сдържа сълзите си (видео)

В същото време, лидерът в класирането Флуминензе не допусна грешка и победи с 1:0 у дома Ботафого

Бразилската звезда Роналдиньо показа класата си при победата на своя Атлетико (Минейро) с 6:0 срещу Фигейрензе в мач от 28-ия кръг на бразилската Серия "А". 32-годишният плеймейкър реализира хеттрик, като откри резултата с техничен удар в 11-ата минута, а в 31-ата се разписа за 3:0 от фаул.

Две минути след това гостите от Фигейрензе останаха с човек по-малко след червен картон на Фернандо и през второто полувреме Атлетико реализира още три попадения. Роналдиньо оформи своя хеттрик в 62-ата минута, разписвайки се за 4:0. Бившият играч на Пари Сен Жермен, Барселона и Милан бе точен от дузпа.

След първия гол в очите на Роналдиньо имаше сълзи, тъй като в петък вторият му баща почина след сърдечен удар. Освен трите гола, Рони се отчете и с 2 асистенции. В същото време, лидерът в класирането Флуминензе не допусна грешка и победи с 1:0 у дома Ботафого с попадение на Фред в 72-ата минута.

Флуминензе е начело в класирането с 62 точки - 6 повече от втория Атлетико Минейро. Ботафого е седми с 40, а Фигейрензе е предпоследен 19-и с 22 точки.

Срещи от 28-ия кръг на бразилското футболно първенство:
Атлетико Минейро - Фигейрензе - 6:0
Флуминензе - Ботафого - 1:0
Гоянензе - Васко да Гама - 0:1
Гремио - Крузейро - 2:1
Наутико - Коринтианс - 2:1
Сантос - Интернасионал - 1:1
Сао Пауло - Палмейрас - 3:0
от четвъртък:
Коритиба - Понте Прета - 1:0
Фламенго - Баия - 0:0
Португеза - Спорт Ресифе - 5:1

Анчелоти след жребия: Трудна група

Няма да имаме големи проблеми с климата, вярва селекционерът на Бразилия

Поченито: Нищо няма да е лесно

Имаме много пресни впечатления, призна треньорът на "янките"

Скалони хвали съперниците на Аржентина

Австрия в група със световния шампион

Пълната програма за Мондиал 2026 е ясна

Жребият за Мондиал 2026 година бе изтеглен, но програмата по стадиони и часове ще стане ясна до 24 часа след жребия

ЖРЕБИЯТ РЕШИ: Англия и Хърватия в една група на Мондиал 2026

Вижте срещу кого ще се изправят фаворитите за трофея

Мексико - Южна Африка ще открие Мондиал 2026

Един от домакините на Световното първенство догодина - Мексико ще открие турнира срещу Южна Африка

ФИФА учреди награда за мир и я даде на Доналд Тръмп

ФИФА учреди първата по рода си „Награда за мир“, която бе презентирана по време на жребия за групите на Мондиал 2026

НА ЖИВО: Жребият за Мондиал 2026, Англия и Хърватия в една група

Следете събитието тук

САЩ очаква близо 10 милиона чужденци да посетят Мондиал 2026

САЩ очаква близо 10 милиона чужденци да посетят страната по време на Световното първенство по футбол през 2026 година, се казва в изявление на Държавния департамент.