България загуби от Унгария Европейската купа на нациите по ръгби

Националите загубиха с 23:28 първия си мач от дивизия 2C

България загуби с 23:28 (16:22) от Унгария като гост в първия си мач от в дивизия 2С на Европейската купа на нациите по ръгби. Около 3000 запалянковци дойдоха на трибуните на стадиона в Кечкемет, като преди срещата бившият капитан на Англия и носител на световната купа през 22003 година Лорънс Делалио представи трофея "Уеб Елис", който се връчва на световния шампион по ръгби. България преодоля лош старт и след два гола от наказателни удари на Алекс Минчев, есе и успешен допълнителен удар на Петър Николов в 30-ата минута "трикольорите" обърнаха от 3:12 до 13:12.

До почивката обаче Унгария отново пое контрола с 22:16. В началото на втората част след есе на Ивайло Иванов българите отново поведоха с 23:22, но два късни гола от наказателни удари на Шаболч Надхедеш в последните осем минути донесоха успеха на Унгария с 28:23. В група 2С участват още отборите на Австрия, Кипър и Словения, като победителят се класира за по-горната група 2В и и продължава в следващата фаза на квалификациите за Световната купа през 2015 година.