Атлетико се изравни с Барса на върха след щастлива развръзка в края срещу Малага

Атлетико се изравни с Барса на върха след щастлива развръзка в края срещу Малага

Автогол в 90-ата минута донесе успеха на „дюшекчиите” на „Висенте Калдерон”

Отборът на Атлетико Мадрид постигна драматична победа срещу Малага с 2:1 в среща от 7-ия кръг на Примера. По този начин „дюшекчиите” се изравниха по точки с лидера Барселона, но малко по-лошата им голова разлика им отрежда второто място във временното класиране.

 

Гол на Фалкао още в 6-ата минута изведе Атлетико напред в резултата, но Роке Санта Крус изравни в 36-ата. Нелеп автогол на Уелигтон в 90-ата минута обаче отново даде преднина на столичани.

 

Срещата на „Висенте Калдерон” започна по отличен начин за мадридчани, които успяха да открият резултата още в 6-ата минута чрез вездесъщия Радамел Фалкао. Колумбиецът засече с глава перфектно центриране на Емре и изведе своя тим напред.

 

Окрилени от попадението домакините се впуснаха в атака в търсене на втори гол, който да довърши рано-рано съперника. На два пъти обаче Миранда не успя да намери очертанията на вратата, пазена от Вилфредо Кабайеро.

 

Гостите отговориха с опасен изстрел на Игнасио Камачо, който бе отразен от Тибо Куртоа. В 36-ата минута обаче стражът на домакините не успя да реагира при удара с глава на Роке Санта Крус, който се възползва от центриране на Иско.

 

След почивката играта бе равностойна и повече в средата на терена, отколкото пред някоя от двете врати.

 

Все пак удар с глава на Фалкао в началото на втората част бе отразен от стража на гостите.

 

В 72-ата минута се откри възможност и пред Иско, но халфът на Малага стреля встрани от вратата.

 

И когато 50-те хиляди зрители на „Висенте Калдерон” очакваха срещата да завърши при закономерно равенство дойде ужасяващата грешка на Уелигтон в 90-ата минута, който си отбеляза нелеп автогол и подари трите точки на Атлетико.

 

По този начин „дюшекчиите” вече имат 19 пункта и се нареждат плътно зад отбор на Барселона, чието единствено предимство е головата разлика. Малага пък остана на трета позиция с 14 точки. 

Дешан: Нашата група е една от най-предизвикателните на Мондиала

Селекционерът на Франция коментира жребия на "петлите"

Нагелсман: Ще се опитаме да спечелим и трите си мача от групата на Мондиала

Той подчерта, че Германия ще покаже уважение към всеки един противник

Скалони за групата на Аржентина на Мондиала: Трябва да бъдем концентрирани

Той не подценява противниците на страната му

Тухел с тежки критики към церемонията по теглене на жребия за Мондиал 2026

"Не ми харесва, можехме да минем и без всичко това", каза той

Проблем за Барса! Отборът не успя да излети за Севиля заради мъгла

Каталунците се сблъскаха с проблем още преди двубоя си срещу Бетис

Бразилия уреди два силни приятелски мача преди Мондиала, изправя се срещу Хърватия и Франция

Модрич и Мбапе ще тестват "Селесао"

Оцелул с Милен Желев в състава разби гостуващия Унирея в мач от румънската Лига 1

Българинът бе титуляр за домакините

Следен от Арсенал и Челси младок подписа нов дългосрочен договор с Лил

Аюб Буади парафира до 2029 година с "песовете"

Слот: Чувствам подкрепа

Мениджърът на Ливърпул Арне Слот каза, че се чувства подкрепен преди гостуването на Лийдс в мача от 15-ия кръг на Висшата лига