Албена и Каварна домакинстват на евроквалификации за девойки

Албена и Каварна домакинстват на евроквалификации за девойки

В Албена пристигнаха четирите отбора, които ще участват в първия квалификационен кръг за Европейското първенство по футбол за девойки до 19 години.

В Албена пристигнаха четирите отбора, които ще участват в първия квалификационен кръг за Европейското първенство по футбол за девойки до 19 години. Това са съставите на Испания, Естония, Финландия и България. Всички представителни тимове и официалните лица от УЕФА са настанени в хотел „Примасол Ралица Супериор”. Срещите ще се играят на стадионите в Албена и Каварна. Всички мачове ще бъдат ръководени от съдийски бригади от Швейцария, Румъния и Хърватска. Ще им помагат две от най-добрите българки в съдийството Анелия Синабова от Варна и Гергана Видова от Бургас. Първите два отбора ще се класират за втория квалификационен кръг, в който съставите ще се разделени в 8 групи. В следващата фаза само осемте победители в групите ще получат квоти за европейското първенство по футбол за девойки до 19 години.
 
Програмата на мачовете:
 
20 октомври, 15 часа
Испания – Естония в Албена
Финландия – България в Каварна

22 октомври, 15 часа
Испания – България в Каварна
Естония – Финландия в Албена

25 октомври, 15 часа
Финландия – Испания в Албена

България – Естония в Каварна 

Гол с пета донесе победа на ЦСКА над Левски в Трета лига

Третият отбор на ЦСКА победи дубъла на Левски с 1:0 в мач от 23-тия кръг на Югозападната Трета лига, игран в Костенец.

Балтанов: Не се представихме по начина, по който искахме

Ботев Пловдив не се представи по начина, по който им се искаше на треньорите и футболистите, заяви наставникът Лъчезар Балтанов след поражението с 1:3 срещу Ботев Враца в мач от 26-ия кръг на efbet Лига.

Тодор Симов: През първото полувреме беше трудно, през второто можеше да вкараме още

Старши треньорът на Ботев (Враца) Тодор Симов сподели мнението си след победата с 3:1 над Ботев (Пловдив) на "Колежа". Отборът му постигна пълен обрат, а наставникът изрази надежда, че доброто представяне на футболистите ще продължи и в следващите мачове.

Ботев (Враца) развали празника на Ботев (Пловдив) и влезе в топ 8 (ВИДЕО)

Мартин Петков. Мартин Смоленски, и Сайней Санянг вкараха за успеха

НА ЖИВО: Лудогорец - ЦСКА 2:0

Двубоят през есента завърши без попадения

Австрийката Юлия Шайб спечели СК в гигантския сламом

Австрийката Юлия Шайб спечели гигантския слалом в шведския зимен център Оре, с което си гарантира малката световна купа в дисциплината.