Сам Стосър се спаси от изненадваща загуба в Москва

Сам Стосър се спаси от изненадваща загуба в Москва

Поставената под номер 1 в женската схема успя да преодолее Ализе Корне със 7:6 (8:6), 7:5

Поставената под номер 1 в женската схема на турнира по тенис "Кремъл Къп" в Москва Саманта Стосър  (Австралия) се измъчи с французойката Ализе Корне, но все пак я победи със 7:6 (8:6), 7:5.

Корне можеше да спечели, но пропусна да затвори първия сет при свой сервис, след което се стигна до тайбрек, който тя загуби с 6:8.

43-ата в ранглистата французойка водеше с 5:4 във втория сет, но пропусна три сет-пойнта и така подари победата на австралийката, като срещата приключи малко преди полунощ.

В друга интересна среща при дамите, които се болят за награден фонд 740 хиляди долара, сръбкинята Ана Иванович  също си гарантира участие на четвъртфинал.

Поставената под номер 4 Иванович разби с 6:1, 6:4 руската квалификантка Валерия Соловьова.

"Мисля, че противничката ми беше много нервна в тази среща, особено в първия сет и това ми помогна", призна Иванович, която в следващия етап ще се изправи срещу 158-ата в света и също сръбкиня Весна Долонц.

Долонц е родена в Москва, но едва през минала година взе гражданството на родителите си. Тя се справи в този кръг с румънката Симона Халеп с 6:1, 6:0. Рускинята Мария Кириленко, 7-ма в турнира, отнесе Ярослава Шведова (Казахстан) със 7:5, 6:4.

Гергана Топалова на полуфинал в Аржентина

Българката ще спори за място на финала с представителка на домакините

Александър Донски с полуфинал в Менорка

Българинът е в преследване на третия си финал за годината

Григор Димитров отпадна в Ним (ВИДЕО)

След загуба от Феликс Оже-Алиасим в четвъртфиналите на иновативния турнир по тенис

Джесика Пегула постигна нова победа на турнира в Чарлстън

Водачката в схемата и шампионка от миналата година Джесика Пегула се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей от сериите УТА 500 в Чарлстън (САЩ) с награден фонд 2 300 000 долара.

Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите в Египет

Българката отпусна едва два гейма на съперничката си

Росица Денчева с четвъртфинал в Италия

В следващия си мач българката може да срещне бивша полуфиналистка от Ролан Гарос