Фулъм се върна на победния път, Бербо с цял мач и няколко пропуска (видео)

Вижте всички резултати и класирането във Висшата лига

Отборът на Фулъм спечели с минималното 1:0 домакинството си срещу Астън Вила от осмия кръг на Висшата лига.

Българинът Димитър Бербатов се завърна сред титулярите на лондончани, след като пропусна два мача заради травма и остана да терена през всичките 90 минути, но се запомни само с няколко сериозни пропуска пред вратата на гостите.

Първата по-интересна ситуация се откри именно пред българина в 3-тата минута на мача, но Брад Гузан блокира шута на Митко. Той отправи много интересен изстрел и в началото на втората част, но отново нямаше късмет да се разпише.

Като цяло сериозни опасности липсваха и пред двете врати почти през целия мач, за да се стигне до 83-ата минута, в която Крис Беърд се разписа след центриране от ъглов удар и така донесе трите точки на своите.

Благодарение на този успех Фулъм събра общо 13 от осем мача и заема девета позиция в класирането.

Ето и останалите резултати от съботните срещи, стартирали в 17:00 часа:

Фулъм – Астън Вила 1:0
1:0 Беърд (’84)

Ливърпул – Рединг 1:0
1:0 Стърлинг (’29)

Манчестър Юнайтед – Стоук Сити 4:2
0:1 Рууни (’11, авт.)
1:1 Рууни (’27)