Шарапова победи Стосър в Истанбул

Шарапова победи Стосър в Истанбул

Мария Шарапова (Русия) победи Саманта Стосър (Австралия) с 6:0, 6:3 в последния си мач от груповата фаза на шампионата на УТА в Истанбул и запази минималните си шансове да се върне на първо място в световната ранглиста

Мария Шарапова  (Русия) победи Саманта Стосър  (Австралия) с 6:0, 6:3 в последния си мач от груповата фаза на шампионата на УТА в Истанбул и запази минималните си шансове да се върне на първо място в световната ранглиста.

Поставената под номер 2 рускиня вече си беше осигурила класиране за полуфиналите, но въпреки това беше убедителна в двубоя си с австралийката Стосър.

 
В първия сет Шарапова позволи на своята съперничка да спечели само пет точки.

Във втората част руската тенисистка отново нямаше проблеми със Стосър, която все пак успя да стигне до спечелването на три гейма.

Мария Шарапова спечели Откритото първенство на Франция през тази година и за малко се изкачи на първото място в ранглистата на УТА.

На силния турнир в Турция Сам Стосър замени миналогодишната шампионка Петра Квитова  (Чехия), която се отказа от участие заради заболяване.  
Иван Иванов отпадна в Испания

Националът на България за Купа "Дейвис" Иван Иванов отпадна в първия кръг на сингъл на турнира на клей от сериите "Чалънджър 50" в Червия (Италия), който е с награден фонд от 56 700 евро. 

Глушкова бие в Австрия

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Денислава Глушкова се класира убедително за втория кръг на сингъл на турнира на клей в Клагенфурт (Австрия), който е с награден фонд от 30 хиляди долара.  

Шампионът в Хамбург бе детрониран още на старта

Квалификант от Перу спря световния номер 12

Тежката прогноза се сбъдна и Алкарас пропуска Уимбълдън

Испанецът още изпуска и турнира в Куинс

Кузманов разгроми сънародник и връстник на Алкарас

Българинът загуби едва два гейма на старта в Истанбул

Григор Димитров изпусна “златен шанс” за победа на Ролан Гарос (ВИДЕО)

Българинът със седма поредна загуба и отпадане в пресявките в Париж