Ди Матео: Победихме със сърце и страст

Ди Матео: Победихме със сърце и страст

Опитваме се малко да променим стила си на игра и няма как да не допускаме грешки, призна италианецът

Мениджърът на Челси Роберто Ди Матео поздрави своите играчи за показания характер след драматичния обрат срещу Манчестър Юнайтед за „Кепитъл Уан Къп” в сряда вечер.

Европейският шампион изоставаше на три пъти от Манчестър Юнайтед, но с гол от дузпа на Еден Азар вкара мача в продължения, а след тях спечели с 5:4.

„Моите играчи показа голямо, голямо сърце, страст и гордост да не приемат до самия край, че могат да загубят мача. Двубоят беше вълнуващ, много отворен на моменти с много грешки и от двете страни, защото имаше много млади играчи на терена. Доволен съм от тези, които пуснах в игра. Те се представиха добре в толкова голям мач и са готови да играят роля и занапред за нас през сезона. Опитваме се малко да променим стила си на игра и няма как да не допускаме грешки”, заяви италианският мениджър след успеха и допълни:

„Но младите играчи ще се поучат от тези грешки и ще станат още по-добри. Като отбор ще израснем като правим по-малко грешки.”

Ди Матео защити своето решение да заложи на Джон Оби Микел срещу Юнайтед въпреки скандала, в който е забъркан нигериеца. „Сините” обвиниха съдията Марк Клатенбърг, че е отправил расистка забележка към Микел по време на предния мач с „Червените дяволи” в неделя за Премиършип.

В 1/4-финалите за Купата на Лигата Челси гостува на Лийдс. Двата тима имат закачка отдавна и Ди Матео гледа напред към тази среща на „Елънд роуд”.

„Винаги е трудно да гостуваш на Лийдс, а Челси си има своя история там. Помня мачовете срещу тях като играч. Ще бъде интригуващо да ги срещнем сега. Нийл Уорнък (мениджърът на Лийдс) има свой изграден стил и го уважаваме. Имаме време преди да мислим за този мач”. 
Виктор Осимен: В Наполи:се държаха се с мен като с куче

Нападателят Виктор Осимен призна, че в бившия му клуб Наполи са се отнасяли с него „като с куче“ и затова е напуснал в посока Галатасарай, въпреки че Антонио Конте е искал да го запази в състава си.

Треньорът на Барселона обвини съдиите за загубата от Жирона

Старши треньорът на Барселона Ханзи Флик е категоричен, че е имало нарушение при победния гол на Жирона, но не смята да го използва като извинение за поражението на отбора с 1:2.

Нападател се връща в Челси

Нападателят Николас Джаксън ще се завърне в английския футболен клуб Челси през лятото, с което ще приключи престоят му под наем в Байерн Мюнхен, съобщава „Таймс“.

Камавинга: Трябва да демонстрираме страхотно представяне

„Най-важното е да работим добре като отбор", каза френският халф

Неприятна травма мъчи Нико Уилямс

Крилото под въпрос за мачовете на Испания

Флик: Ако трябва да виним някого, това съм аз

Треньорът на Барселона Ханзи Флик пое отговорността за загубата с 1:2 от Жирона.