Левски взе втора победа в Балканската лига

"Сините" биха Морнар в Черна гора с 89:84

Левски постигна втора победа в група "А" на Балканската лига по баскетбол за мъже. "Сините" спечелиха гостуването си на Морнар ( Черна гора) с 89:84 (21:27, 23:17, 27:14, 18:26) точки във втория си двубой от турнира. За Морнар пък поражението беше четвърто поредно.

През първото полувреме домакините имаха инициативата. Те водеха дори с 10 точки - 34:24 в 12-та минута, но българските баскетболисти стигнаха до обрат – 39:36. Двата отбора се оттеглиха на почивка при равенство - 44:44.

Възпитаниците на Константин Папазов решиха изхода на мача след силна трета част, която спечелиха с 27:14 точки. В нея българите на два пъти повеждаха с по 13 точки - 62:49 и 71:58.

В последните 10 минути домакините успяха да намалят пасива си до 3 точки - при 75:78. След това българските вицешампиони излязоха напред в резултата с 10 точки - 87:77 и до края на  двубоя нямаха проблеми.

За Левски се отличиха Николай Върбанов с 25 точки и 8 борби, Чавдар Костов с 19 точки и Димитър Ангелов с "дабъл-дабъл" - 11 точки и 10 борби. За Морнар с 22 точки приключи Милош Джуришич.

В следващия си мач от турнира Левски гостува на Куманово (Македония) на 14-ти ноември.