Камило Плачи официално встъпи в длъжност

Камило Плачи официално встъпи в длъжност

Той подписа вчера договора си с Българската федерация по волейбол като селекционер на мъжкия национален отбор

Камило Плачи официално подписа вчера договора си с Българската федерация по волейбол като селекционер на мъжкия национален отбор.

Италианският треньор и Димо Тонев, асистент на наставника на женския ни тим Марчело Абонданца, бяха на среща с ръководството на БФВ и членове на УС.

На нея е било спазено формалното изискване договорът на Плачи да бъде изготвен в два варианта - на български и на английски (досега е бил само на английски), след което италианецът го е подписал.

Освен това двамата треньори са представили своите концепции за развитието на мъжкия и женския състави. Плачи е дал своята програма за следващите няколко месеца, от която става ясно, че повечето си време той ще прекарва в България, за да гледа мачовете от Суперлигата.

Има предвидени и доста пътувания в чужбина, за да може да следи лично представянето на играчите от разширения списък на отбора. Пред Абонданца, чрез Тонев, е било поставено условие след края на сезона да не води и клубен тим (италианецът е начело на азерския Рабита). И на двамата треньори е поставена цел - класиране за игрите в Рио де Жанейро през 2016 година.
 

Бленджини пое женски клубен отбор

Старши треньорът на националния отбор на България по волейбол за мъже Джанлоренцо Бленджини, който наскоро поднови договора си с родната федерация до 2028 година, ще води и клубен тим в Италия.

Бленджини: Отказах няколко оферти заради България

Целта е да покажем най-добрата ни игра на ЕвроВолей 2026

Илия Петков: Силно се надявам усмивката ми да е още по-широка след Евроволей

„Аз лично съм повече от доволен от удължаването на договора на Бленджини“, заяви волейболният национал

Венислав Антов: Емоциите преди Европейското първенство са безгранични

Разпределителят Стоил Палев призна, че отговорностите са значително по-сериозни след спечелването на сребърните медали от Мондиала

Грозданов е доволен от работата с Бленджини

Капитанът на националния отбор по волейбол призна за умора преди началото на Европейското първенство

Бленджини: Има неща, върху които трябва да работим

Селекционерът остава съсредоточен върху класирането на България за олимпийските игри през 2028 година