Тигре и Универсидад Католика се класираха за полуфиналите в турнира Копа Судамерикана

Отборът на Тигре (Аржентина) се класира за полуфиналите на турнира Копа Судамерикана, след като във втора четвъртфинална среща се наложи с 4:2 над парагвайския Серо Портеньо.

Отборът на Тигре (Аржентина) се класира за полуфиналите на турнира Копа Судамерикана, след като във втора четвъртфинална среща се наложи с 4:2 над парагвайския Серо Портеньо. Така Тигре продължава напред с общ резултат 4:3. Мариано Ечеверия, Алесандро Донати, Рубен Бота и Федерико Сантандер се разписа за домакините от Тигре, а Йонатан Фабро и Сантяго Салседо пък се разписаха за гостите от Парагвай. За Тигре успехът е повторение на резултата от 2008-а година, когато пак стигната до четирите най-силни отбора във втория турнир на Южна Америка.

Останалите два полуфиналиста са Универсидад Католика (Чили) и Сао Пауло (Бразилия). Милионариос (Колумбия) и Гремио (Бразилия) пък разиграват последното място в заключителната фаза на състезанието. Марсел Риос вкара два гола за Универсидад Католика, който победи с 2:1 аржентинския Индепендиенте в другата среща от снощи.

Двата отбора направиха равенство 2:2 миналата седмица в Буенос Айрес. Риос откри резултата в 16-ата минута, а в 38-ата се разписа полбедно. Гостите от Индепендиенте изравниха в 35-ата минута чрез Йонатан Сантана, а Фернандо Кордеро беше отстранен заради два жълти картона в 35-ата.

Меси се завърна, но не вкара в САЩ (ВИДЕО)